راهبرد بازار؛ عرضه سنگین دلار در بازار توافقی بدون مشتری ماند

راهبرد بازار؛ عرضه سنگین دلار در بازار توافقی بدون مشتری ماند

زمان انتشار : 1401/06/29 - 19:58

اقتصاد ایران: طبق اعلام دبیرکل کانون صرافان، بازار ارز در شرایط آرامی قرار دارد و با افزایش ارزهای معاملاتی در بازار متشکل احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها بالاست؛ ضمن اینکه امروز عرضه‌های سنگین در این بازار بی مشتری مانده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،پیش از ظهر امروز در بازار توافقی، بیش از ۸۶ میلیون دلار در بازار توافقی با قیمت ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومان عرضه شد، درحالیکه تنها برای حدود ۴۵ هزار دلار مشتری وجود داشت و بقیه دلارهای عرضه شده، بدون مشتری ماند.

فعالان بازار می گویند: تقاضا برای دلار طی روزهای اخیر کاهش یافته و دیگر خبری از خرید و فروش های هیجانی در بازار ارز نیست.

آنطور که کامران سلطانی زاده دبیرکل کانون صرافان اعلام کرده: بازار ارز شرایط آرامی را تجربه می‌کند و پیش بینی می‌شود در ادامه این روند با توجه به سیاست های ارزی بانک مرکزی و امکان عرضه اسکناس به شبکه صرافی‌ها، تداوم داشته باشد.

به گفته وی،‌ با نزدیک شدن به راه اندازی ارزهای متفرقه در بازار متشکل ارزی، پیش بینی می‌شود طبق تجربه معاملات ارز در بازار توافقی، حجم بیشتری از معاملات بین فروشنده و مصرف کنندگان ارز از بازار غیررسمی به سمت بازارهای رسمی تحت نظر بانک‌ مرکزی در چرخه صرافی ها منتقل شود.

سلطانی زاده تأکید دارد که با اضافه شدن ارزهای دیگر در بازار متشکل ارزی، تمرکز بر روی مصرف دلار کاهش پیدا خواهد کرد و ارزهای متفرقه پرمصرف همانند لیر ترکیه، دینار عراق و درهم‌ امارت به هموطنان ارایه خدمات خواهد شد که می تواند به تعدیل نرخ ارز در بازار کمک کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده − 12 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تورم در انگلیس دوباره رکورد ۴۰ ساله را شکست

اقتصاد ایران: تورم سالانه در انگلیس در حال افزایش است و به بالاترین سطح از ...