راهبرد بازار؛ در کدام صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

راهبرد بازار؛ در کدام صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

زمان انتشار : 1401/06/29 - 22:00

اقتصاد ایران: صرافی ارز دیجیتال فضایی آنلاین برای تبادل رمز ارزهای مختلف است که در این مقاله با بهترین نمونه های آن آشنا می شوید.

اخبار شرکتها- یکی از مواردی که علاقه مندان به خرید ارز دیجیتال باید به آن دقت کنند، انتخاب صرافی ارز دیجیتال است. تعداد صرافی های ارز دیجیتال بسیار زیاد است و هر کدام از آن ها خدمات متنوعی را ارائه می کنند. به همین دلیل است که باید با ویژگی های صرافی مورد نظر خود آشنا شوید و بتوانید یک پلتفرم خوب را برای خرید ارز دیجیتال انتخاب کنید. از این رو ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که با کلیت صرافی های ارز دیجیتال و کاری که انجام می دهند آشنا شوید و صرافی های مناسب را شناسایی کنید. پس از آن، نحوه احراز هویت در صرافی آنلاین را هم یاد می گیرید.

صرافی ارز دیجیتال چیست و چه کاری انجام می دهد؟

برای خرید و فروش هر دارایی بازار خاصی وجود دارد. ارزهای دیجیتال نیز در بازاری آنلاین به نام صرافی ارز دیجیتال خرید و فروش می شوند. همانطور که مغازه ها امکانات و شرایط یکسانی ندارند، خدمات صرافی های ارز دیجیتال نیز با یکدیگر متفاوت است. نقطه اشتراک همه آن ها امکان خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. با این حال اینکه چند ارز دیجیتال و چه ارزهای دیجیتالی را به چه شکلی خرید و فروش کنید، در هر صرافی فرق می کند. نوع پلتفرم های تبادل ارز دیجیتال نیز با یکدیگر متفاوت است. برخی از آن ها متمرکز هستند و برخی دیگر غیر متمرکز. عده ای خودشان در نقش معامله گر ظاهر می شوند و عده ای دیگر فقط واسطه هستند.

نوع اول این پلتفرم ها به اصطلاح OTC نام دارند و نوع دوم P2P هستند. صرافی های P2P به دلیل عدم دخالت در تعیین قیمت و شرایط معامله اعتبار بیشتری دارند. این صرافی ها شما را به یک خریدار یا فروشنده حقیقی مثل خودتان وصل می کنند. بنابراین شما می توانید بر اساس یک توافق دو طرفه، قیمت و مقدار معامله را تعیین کنید و ارزهای دیجیتال را با یکدیگر تبادل کنید. با این حال خود صرافی های P2P هم همگی امکانات مشترکی ندارند و متفاوت هستند. در بخش بعدی متوجه می شوید که کدام صرافی ارز دیجیتال برای فعالیت شما بهتر است و کدام پلتفرم را باید برای خرید و فروش رمز ارزها انتخاب کنید.

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال

در کدام صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

همانطور که گفتیم خدمات صرافی ها، حتی آن هایی که ماهیتی مشترک دارند با یکدیگر متفاوت است. مهم ترین این خدمات امنیت، سرعت، میزان کارمزد، پشتیبانی، روش تسویه، شبکه های واریز و برداشت و سهولت استفاده هستند. هر صرافی آنلاینی که این موارد را با کیفیت بهتری در اختیار شما قرار دهد و راه های مختلفی را پیش پایتان بگذارد شایسته انتخاب است. تشخیص برخی از این موارد به دانش و تخصص بیشتری نیاز دارد و ممکن است در ابتدای کار برای شما سخت باشد. به همین دلیل ما دو نمونه داخلی و خارجی را به شما معرفی می کنیم که عموم این امکانات را دارند.

در سطح بین الملل، صرافی بایننس یکی از کامل ترین پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. با این حال فعالیت در این صرافی برای کاربران ایرانی ممنوع و غیر قانونی است. به همین منظور صرافی بایننس از شما پشتیبانی نخواهد کرد و در صورت بروز مشکل ممکن است دارایی تان را مصادره هم بکند!

نمونه ایرانی چنین صرافی ارز دیجیتالی، صرافی آنلاین بیت ایمن می باشد که همه موارد مذکور را دارا می باشد. این صرافی بر خلاف بایننس به طور کامل و در تمام ایام هفته به صورت ۲۴ ساعته پشتیبانی خود را در اختیار شما قرار می دهد. به همین دلیل دیگر مشکلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی نخواهید داشت.

صرافی آنلاین

چر باید در صرافی آنلاین احراز هویت کنیم؟

پس از اینکه صرافی ارز دیجیتال مورد نظر خود را پیدا کردید و ثبت نام خود را انجام دادید، یک گام دیگر را هم باید طی کنید. این گام احراز هویت می باشد که ثبت نام شما را تکمیل می کند. فرایند احراز هویت در نگاه اول غیر ضروری و سخت به نظر می رسد. با این حال انجام این کار برای ضمانت امنیت حساب شما و جلوگیری از مشکلات احتمالی واجب است. این کار باعث می شود که اعتماد بین شما، صرافی و مراجع قانونی افزایش پیدا کند. اینگونه نه کسی می تواند از حساب شما سوء استفاده کند و نه نگران مشکلات احتمالی صرافی هستید.

صرافی های ارز دیجیتالی که احراز هویت را از شما نمی خواهند ممکن است در آینده برایتان دردسر ساز شوند. به همین دلیل باید صرافی ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که فرایند احراز هویت را به جدی ترین شکل ممکن پیگیری می کند. پس از انجام احراز هویت، عضویت شما در صرافی تکمیل می شود و می توانید معاملات خود را آغاز کنید. اکنون امکان خرید و فروش هر ارز دیجیتالی که در صرافی وجود دارد برای شما فراهم است. کافیست به صفحه خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر بروید و سفارش خرید خود را ثبت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده وخبرگزاری اقتصادی ایران در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

سهم سیمان و فولاد در بهای تمام شده مسکن چقدر است؟/ مغالطه مقایسه نرخ های داخلی با جهانی

اخیرا شاهد اظهار نظر ها و موضع گیری های زیادی در خصوص خروج سیمان و ...