راهبرد بازار؛ خرید و فروش هیجانی در بازار ارز نداریم

راهبرد بازار؛ خرید و فروش هیجانی در بازار ارز نداریم

زمان انتشار : 1401/06/30 - 00:02

اقتصاد ایران: دبیرکل کانون صرافان کشور گفت: روند بازار رو به آرامش و ثبات است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده نیز این روند با ثبات تداوم داشته باشد و خبری از نوسانات بسیار شدید در بازار نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران،کامران سلطانی‌زاده درباره وضعیت بازار ارز، اظهار داشت: برخلاف هفته های قبل بازار به آرامش نزدیک شده و دیگر خبری از خرید و فروش‌های هیجانی نیست.

وی درباره علت تشکیل صف مقابل برخی از صرافی‌ها گفت: اگر تمام صرافی ها فروش داشته باشند و فعالتر شوند دیگر صفی مقابل صرافی ها نخواهیم داشت.

دبیرکل کانون صرافان همچنین از تأثیر مثبت رونمایی از نماد معاملاتی ریال- روبل در بازار متشکل ارزی و بازار آزاد خبر داد و اظهار داشت: روز گذشته شاهد کاهش چشمگیر قیمت ارز در بازار آزاد بودیم. قیمت دلار در بازار آزاد دیروز حدود هزار تومان کاهش یافت. در بازار متشکل ارزی نیز شاهد کاهش هزار تومانی قیمت ارز در روز گذشته بودیم.

وی افزود: امیدواریم با توجه به آغاز روند عرضه و رونمایی از روبل روسیه در بازار متشکل ارزی و صرافی های مجاز در سراسر کشور و عرضه سایر ارزهای متفرقه همچون درهم، دینار و لیر ترکیه در آینده بسیار نزدیک در بازار متشکل ارزی، نیازهای ارزی مردم در بازار رسمی و صرافی های مجاز به شکل مطلوبی تامین شود.

سلطانی‌زاده تاکید کرد: بنابراین با تداوم این مسیر، می توان انتظار داشت که در آینده نزدیک تمام نیاز ارزی مردم در شبکه صرافی های مجاز و رسمی پوشش داده شود و دیگر نیازی به تامین نیاز ارزی مردم در بازار غیررسمی نخواهد بود.

وی در خصوص تغییرات نرخ ارز در روزهای آینده نیز گفت: روند بازار رو به آرامش و ثبات است و پیش بینی می شود در روزهای آینده نیز این روند با ثبات تداوم داشته باشد و خبری از نوسانات بسیار شدید در بازار نخواهد بود.

دبیر کل کانون صرافان تصریح کرد: با سیاست جدید ارزی بانک مرکزی برای بازار ارز و صرافی های مجاز، شاهد محدودتر شدن فضای معاملات غیررسمی و فردایی هستیم به گونه ای که برخلاف گذشته، جهت دهی به روند معاملات ارزی توسط دادوستدها در صرافی های مجاز سراسر کشور شکل گرفته است و با توجه به افزایش قابل توجه ارز در شبکه صرافی ها، نیاز ارزی مردم توسط صرافی ها به خوبی پاسخ داده شده و شرایط برای نوسان‌گیری و دلالی از بین رفته است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ افزایش نرخ بهره و کاهش ۲۷ دلاری طلا در یک روز

به دنبال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا و چندین کشور در جهان برای مقابله ...