راهبرد بازار؛ پیش‌بینی تشدید بارندگی و کاهش دما در ۴ استان شمالی

راهبرد بازار؛ پیش‌بینی تشدید بارندگی و کاهش دما در ۴ استان شمالی

زمان انتشار : 1401/07/02 - 12:43

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی برای امروز (شنبه) در شمال سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، شمال بوشهر، باد شدید و خیزش گردوخاک را پیش بینی کرده است.

همچنین فردا (یکشنبه) در کرمانشاه، ایلام، خوزستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، سمنان، غرب و جنوب تهران، قم، البرز، قزوین همین شرایط حاکم است.

اثر مخاطره نیز وزش باد شدید و احتمال خیزش گردوخاک، احتمال کاهش کیفیت هوا و دید افقی، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و شکستن درختان کهن سال، احتمال آسیب به تاسیسات حساس به گردوغبار عنوان شده است.

سازمان هواشناسی به عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه‌های ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات توصیه کرده است.

سازمان هواشناسی همچنین از تداوم بارندگی‌ها در گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان برای فردا خبر داده است.

سازمان هواشناسی نسبت به بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، آب‌گرفتگی معابر عمومی، صاعقه، احتمال رانش و ریزش کوه، آسیب به سازه‌های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز، خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سقف ناپایدار شهری مازندران نیازمند نگاهی همگرا و عزم مردم

ساری – ایرنا – طبق گزارش های رسمی در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر ...