راهبرد بازار:ایران با بوئینگ و طرف اوکراینی بیشترین همکاری را داشته است

وزیر راه گفت: از لحظات اول حادثه، سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت بوئینگ و طرف اوکراینی و همه طرف‌هایی که باید در این بررسی حضور داشته باشند، بالاترین همکاری را داشته است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوکراین گفت: من در سفر به اوکراین حامل پیام تسلیت جناب آقای رئیس‌جمهور به دولت و ملت اوکراین بودم.

وی ادامه داد: بعد از تسلیم پیام تسلیت رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهور و برخی از کابینه اوکراین که به بحث سانحه سقوط هواپیما ارتباط داشتند دیدار داشتم و همچنین جلساتی را با وزیر امورخارجه و وزیر حمل و نقل کشور اوکراین داشتیم. مسائلی که در این جلسات مطرح شد در بیانیه رئیس‌جمهور این کشور نیز وجود داشت و از همکاری و همراهی ویژه ایران در بررسی این موضوع تشکر کردند و همچنین قولی که رئیس‌جمهور کشورمان برای انتقال پیکر جانباختگان این حادثه به کشور اوکراین داده بود، انجام شد.

اسلامی گفت: در این جلسات تاکید شد روند بررسی سانحه به صورت مشارکت و طبق قواعدی که در این خصوص وجود دارد انجام و نتایج شفاف و نهایی آن اطلاع رسانی شود. این سفر بسیار مؤثر بود و سانحه در حال بررسی است و نتایج آن اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی نیز گفت: جعبه سیاه جزو لاینفک بررسی سانحه است و این سانحه چون در ایران رخ داده مسئول بررسی آن سازمان هواپیمایی بوده و طبق «انکس ۱۳» ایکائو در حال بررسی موضوع است. هیئت بررسی سانحه برای بررسی مدارک هواپیما نیز به اوکراین سفر کردند.

وی افزود: مردم عزیز ما بدانند از لحظات اول حادثه، سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری شرکت بوئینگ و طرف اوکراینی و همه طرف‌هایی که باید در این بررسی حضور داشته باشند ارتباط برقرار کرده و نمایندگان آنها در روند بررسی سانحه حضور دارند و جعبه سیاه به عنوان یکی از آیتم‌های مهم سانحه باید بررسی شود. اگر تیم بررسی در بازگشایی اطلاعات این سانحه به مشکل برخورد کند، آن زمان تصمیم می‌گیرند چگونه از طرف‌های دیگر برای استخراج اطلاعات کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا