راهبرد بازار: کسب جایگاه چهارم جهانی اولویت کشور در حوزه کاشی و سرامیک است

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت استان یزد در تولید ۵۰ درصد کاشی و سرامیک کشور ضروری است، گفت: کسب جایگاه چهارم جهانی در حوزه کاشی و سرامیک یکی از اولویت‌های توسعه اقتصادی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا «مرضیه شاوردی» صبح امروز دوم بهمن ماه در جریان سفر خود به یزد با حضور در رویداد ملی معرفی نیازهای فناورانه صنعت سرامیک، کاشی و لعاب این استان، اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی نهادی عمومی و غیردولتی است که به موجب ماده ۵ قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تصویب و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: ساختار این صندوق هیأت امنایی است و به ریاست رییس جمهور با هدف تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با بیان این‌که در سند راهبردی وزارت صنعت و معدن هفت اولویت مشخص شده که کسب جایگاه چهارم جهانی در حوزه کاشی و سرامیک آخرین اولویت این سند است، گفت: تمرکز بروی استان یزد به واسطه تولید ۵۰ درصد کاشی و سرامیک کشور یکی از اولویت‌های اجرایی صندوق شکوفایی و نوآوری کشور است.

شاوردی در ادامه با اشاره به تنوع و گستردگی خدمان این نهاد از شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: تسهیلات مالی متناسب با دروه عمر شرکت‌های دانش بنیان، تسهیلات در گردش، تسهیلات لیزینگ، تسهیلات تأمین دفاتر کاری، تسهیلات اشتغال‌زایی، تسهیلات اوراق خزانه اسلامی، ارائه ضمانت‌های بانکی برای شرکت در مناقصات و سرمایه گذاری مشارکتی از جمله خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی کشور است.

این مسئول با بیان این‌که برگزاری این چنین رویدادهای ملی نقش مهمی در توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در سطح ملی ایفا می کند، بیان کرد: آموزش، مشاوره و عارضه یابی از دیگر خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی است.

وی در پایان سخنان خود توسعه بازار و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از دیگر حمایت‌های در دستور کار این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد: ما در برگزاری این رویدادها به دنبال افزایش بازار شرکت‌های دانش بنیان و رفع نیاز صنایع مختلف با استفاده از ظرفیت‌های داخلی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا