راهبرد بازار: اجرای هزار پروژه محله محور تا پایان سال ۹۹

معاون شهردار تهران، با بیان اینکه یکی از محورهای پررنگ برنامه‌ بودجه سال ۹۹، پروژه‌های محله محور هستند، گفت: برای این پروژه‌ها حدود ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از مهر، حامد مظاهریان، در مراسم افتتاحیه پروژه تونل-زیرگذر خیابان‌های آزادی و استاد معین، با بیان اینکه یکی از محورهای پر رنگ برنامه‌ بودجه سال ۹۹، پروژه‌های محله محور هستند، اظهار کرد: پروژه‌های محله محور در مقیاس کوچک هستند که توسط شورایاران و اهالی عارضه یابی می‌شوند و هدف آن رفع نواقص محلی است. همچنین پاسخگویی در بازه‌های کوتاه چند ماهه نیز از جمله دیگر ویژگی‌های این پروژه است. بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه‌ها حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.

وی هدف از اجرای این پروژه‌ها را ارتقاء کیفیت زندگی در محله دانست و گفت: از امروز تا پایان سال جاری، برای اجرای ۱۰۹ پروژه برنامه ریزی شده است. پیش بینی می‌شود که این دو هزار میلیارد، حدود هزار پروژه محلی را در سال ۱۳۹۹ پوشش دهند.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران با تأکید براینکه این اقدام تمرین دموکراسی در شهر برای همگان است، تصریح کرد: اگر خانواده را کوچک‌ترین نهاد جامعه بدانیم، محله بنیادی‌ترین سلول شهر است. شنیدن حرف شهروندان و حل مشکلات آن‌ها از جمله اهداف مدیریت شهری در سال آینده است. تصور می‌کنم با پروژه‌هایی که از همین‌ ‌امروز آغاز خواهد شد دفاتر توسعه محلی نقش بسیار پر رنگی را به منظور شناسایی و تبدیل عارضه‌ها به طرح ایفا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا