راهبرد بازار: مرکز جامع رشد و نوآوری افتتاح شد

مرکز جامع رشد و نوآوری واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، ۱۰ شرکت دانش‌بنیان برتر مستقر در این مرکز رشد واحدهای فناور در این مراسم، دستاوردهایشان را به سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور معرفی کردند.

این مرکز جامع رشد و نوآوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران میزبان ۱۹۴ نیروی انسانی دانش‌آموخته و ۴۳ محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت شده است.

این شرکت‌ها که در حوزه‌های میکروالکترونیک، نانوالکترونیک، پلیمرها، فلومتر و سیالات، آزمونگر سامانه‌های هوایی، ساخت رادار، مکانیک و مکاترونیک فعال هستند به گردش مالی بیش از ۱۵۷ میلیارد تومان رسیده‌اند.

از ۱۹۴ نفر از جمع فعالان مشغول به کار در شرکت‌های دانش‌بنیان این مرکز رشد،  ۱۵۸ نفر به صورت تمام وقت و ۳۶ نفر پاره وقت فعالیت دارند که ۲۰ دانش‌آموخته دکتری در میان آنان فعالیت دارند.

بالغ بر ۴۳ محصول دانش‌بنیان توسط این ۱۰ شرکت تولید شده و با رسیدن به مرحله تجاری‌سازی گردش مالی ۱۵۷ میلیارد تومانی را به همراه داشته است.

حمایت از تبدیل پژوهش‌ها به فناوری به منظور حمایت از توسعه فناوری‌های جدید از اهداف سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی است و این فضا با هدف تحقق این منظور تجهیز شده و در اختیار فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

همچنین حمایت‌هایی از جمله حمایت‌های ارتباطی، تعامل با بازار، تعامل با صندوق‌های سرمایه‌گذاری، راهبری و مالکیت فکری به این شرکت‌ها ارائه می‌شوند که به عنوان فناوری موتور محرک پژوهش به فناوری شناخته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا