راهبرد بازار؛ ثبت رکورد جدید ۶ ترابیت بر ثانیه ترافیک تولید و مصرف در شب گذشته

زمان انتشار : 1401/09/10 - 04:28

وزیر ارتباطات از ثبت رکورد جدید ۶ ترابیت بر ثانیه ترافیک تولید و مصرف در شب گذشته خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، عیسی زارع در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از تکالیفی که بر عهده وزارت ارتباطات قرار داده شده است اصلاح سیستم مهندسی ترافیک شبکه کشور است. بیش از ۹۵ درصد ترافیک در تهران است و مثلاً کسی که می‌خواهد در سیستان و بلوچستان فیلمی را ببیند بسته‌های ترافیک باید تا تهران بیایند و برگردد.

وی افزود: در همین ارتباط با ما کاری را  از سال گذشته شروع کردیم که در هشت نقطه دیتا و سرویس‌های پر مخاطب از طریق شبکه‌های محلی در اختیار مردم قرار داده شود. برای بازی‌های جام جهانی و بازی دیشب برای اولین بار چهار استان مشهد، اهواز، تبریز و شیراز زیر بار این ترافیک رفتند و ما توانستیم بیش از ۱۵ درصد ترافیک مورد نیاز مردم را از طریق این چهار استان و در همین نواحی تقدیم مردم کنیم.

زارع‌پور یادآور شد: شب گذشته رکورد جدیدی در کشور ثبت و حدود ۶ ترابیت در ثانیه ترافیک در کشور تولید و مصرف شد که بخش عمده آن مربوط به پخش زنده مسابقه دیشب از طریق پلتفرم‌هایی همچون تلوبیون بود.

وی افزود: برای اولین‌بار شاهد چنین ترافیکی در شبکه کشور هستیم و این حاصل ماه‌ها تلاش همکاران ما در ایجاد  زیرساخت‌های لازم در این زمینه است. این امر نشان می‌دهد هم زیرساخت‌های ارتباطی کشور آماده است و هم پلفترم‌های‌ ما آمادگی پذیرایی از کاربران میلیونی با ترافیک بالا را دارد.

وزیر ارتباطات  گفت: شب گذشته بیش از  ۲/۵ ترابیت در ثانیه ترافیک روی پلتفرم تلوبیون وجود داشته است و هیچ پلتفرمی در داخل کشور تا به حال این میزان ترافیک نداشته است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی تعیین شد

شنیده ها حاکی است سید محمد امین آقامیری به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی ...