راهبرد بازار؛ اصلی‌ترین فایل‌ها برای انتشار بدافزار شناسایی شدند

راهبرد بازار؛ اصلی‌ترین فایل‌ها برای انتشار بدافزار شناسایی شدند

زمان انتشار : 1401/09/13 - 19:58

جدیدترین بررسی انجام شده، نشان داد برای نخستین بار در سه سال گذشته، فایل‌های آفیس مایکروسافت دیگر اصلی‌ترین فایل مورد استفاده برای انتشار بدافزار نیستند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، یافته‌های جدیدترین گزارش “شناخت تهدید” شرکت “اچ پی ولف سکیوریتی” برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ که اطلاعات میلیون‌ها رایانه را بررسی کرد، نشان داد فایل‌های آرشیوی مانند زیپ (ZIP) و فایل‌های RAR، از فایل‌های آفیس جلو زده و متداول‌ترین فایل‌های مورد استفاده برای انتشار بدافزار شناخته شدند.

در حقیقت، ۴۴ درصد از بدافزارهایی که در سه ماهه سوم سال میلادی جاری منتشر شدند، از این فورمت استفاده کردند که بالاتر از ۱۱ درصد در سه ماهه دوم بود. در این بین، در انتشار ۳۲ درصد بدافزارها، از فایل‌های آفیس استفاده شد.

همچنین شرکت اچ پی دریافت که خلافکاران سایبری، فایل‌های آرشیو آلوده به ویروس را در فایلهای HTML جاسازی می‌کنند تا از شناسایی شده آنها توسط راه‌کارهای امنیتی ایمیل، اجتناب کنند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، محققان امنیت سایبری می‌گویند بهترین راه، استفاده از رویکرد امنیتی همه جانبه برای حفاظت از منابع دیجیتالی است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی تعیین شد

شنیده ها حاکی است سید محمد امین آقامیری به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی ...