راهبرد بازار؛ هند میزبان مرحله نهایی مسابقات فوتبال زنان آسیا ۲۰۲۲ شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری برنا لیلا صوفی زاده در این باره عنوان کرد: دومین جلسه کمیته بانوان AFC با حضور ویندزور جان و اعضای این کمیته درباره موضوعات مربوط به مسابقات بانوان در کوالالامپور مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که در این جلسه تصویب شد، افزایش تعداد تیم های بانوان در حضور در مسابقات مرحله نهایی آسیا که از هشت تیم به ۱۲ تیم افزایش یافت. همچنین کشور هند به عنوان میزبان مرحله نهایی مسابقات آسیا انتخاب شد.

رئیس کمیته بانوان گفت: در این نشست پس از بررسی مسابقات باشگاه های فوتبال زنان آسیا ۲۰۱۹ که به میزبانی کره جنوبی برگزار شد، مقرر گردید این مسابقات در سال ۲۰۲۰ با حضور ۶ تیم، از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ با حضور هشت تیم و از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ با حضور ۱۲ تیم برگزار شود. همچنین اعضای این کمیته اظهار امیدواری کردند که در سال ۲۰۲۵ تیم های شرکت کننده در این رقابت ها به ۱۶ تیم افزایش پیدا کند.

عضو کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه اضافه کرد: از مهمترین دلایل انتخاب هند می توان به شرایط اقتصادی و تجربه موفق هند در برگزاری فینال مسابقات بزرگسال، جوانان و همچنین میزبانی این کشور برای مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال بانوان ۲۰۲۰  اشاره کرد.

صوفی زاده در پایان اظهار داشت: در این جلسه زمان برگزاری مرحله نهایی مسابقات فوتبال زنان آسیا مشخص شد و مقرر شد این رقابت ها با حضور ۱۲ تیم  از ۲۸ اکتبر لغایت ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ به میزبانی هند برگزار شد که تا مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یک هفته فرصت هست و معتقدم این زمان فرصت مناسبی برای دعوت و حضور مقامات فوتبال جهت دیدار این بازی هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا