صدور یک روزه شناسنامه در تهران و برخی از شهرها کلید خورد

صدور یک روزه شناسنامه در تهران و برخی از شهرها کلید خورد

زمان انتشار : 1401/11/18 - 20:21

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از صدور یک روزه شناسنامه همزمان با دهه فجر در تهران و برخی از شهرهای کشور خبر داد.


به گزارش راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم، هاشم کارگر امروز در حاشیه برپایی میز خدمت در محوطه ساختمان ثبت احوال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر میز خدمت همزمان با در تهران و در برخی از استان‌ها برگزار شده است.

وی افزود: در راستای خدمات روزانه سازمان ثبت احوال به مناسبت‌های گوناگون نیاز افرادی که عجله بیشتری را در ارتباط با مدارک هویتی دارند فراهم می‌شود و به همین بهانه و در ارتباط با تغییر شناسنامه‌های قدیمی و عکس‌دار کردن آنها و سایر نیازهای هویتی با برپایی میز خدمت، شناسنامه‌ها در مدت یک روزه صادر و تحویل می‌شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در تهران میز خدمت تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

کارگر ادامه داد: در جریان میز خدمت شناسنامه‌ها یک روزه و در همین محل صادر و تحویل متقاضیان می‌شود. همچنین خدماتی از جمله تعویض شناسنامه، مشاوره‌های مربوط به مدارک هویتی و موضوعات مربوط به کارت ملی در میزهای خدمت انجام خواهد شد.

وی افزود: در جریان برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز سازمان ثبت احوال با برپایی یک غرفه در مسیر راهپیمایی اقدام به ارائه برخی از خدمات هویتی از جمله مشاوره مسائل هویتی ارائه خواهد کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این پرسش که چه میزان مراجعه کننده به ثبت احوال همزمان با برپایی میز خدمت شده است گفت: از روز گذشته این کار شروع شده است که پس از اعلام رسانه‌ها در فرآیند برپایی میز خدمت استقبال گسترده‌ای از سوی متقاضیان شده است.

کارگر افزود: همکاران ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ آماده خدمت‌رسانی در قالب میزهای خدمت خواهند بود و بنابر برنامه ریزی انجام شده پنجشنبه و جمعه این هفته نیز غرفه‌هایی برای ارائه خدمات هویتی برپا خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که در شرایط عادی و بجز برپایی میزهای خدمت شناسنامه در چه بازه زمانی صادر می‌شود گفت: در حالت عادی افراد به دفاتر پیشخوان مراجعه می‌کنند و در ادامه ثبت احوال پس از ثبت درخواست در مدت یک الی دو روز شناسنامه صادر و در ادامه شناسنامه صادر شده در اختیار دفاتر قرار می‌گیرد و با توجه به مسیر رفت و آمد مدارک و صدور شناسنامه یک زمانی می‌برد که این مسئله در شهرهای مختلف متفاوت است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور همچنین در خصوص ضرورت تعویض شناسنامه‌های قدیمی تصریح کرد: تعویض شناسنامه‌ها یکی از برنامه‌های کشور است و همه هموطنان باید شناسنامه‌های چاپ جدید و ماشینی را اخذ کنند و این موضوع باعث جلوگیری از جعل و تقویت پایگاه‌های آماری خواهد شد.

وی همچنین از ثبت درخواست کارت ملی در میز خدمت خبر داد و گفت: فرآیند ثبت کارت ملی نیز در میزهای خدمت همزمان با دهه فجر انجام می‌شود و در ادامه پس از چاپ از طریق پست کارت‌های ملی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

یک میلیون نفر در روزهای ابتدایی طرح نوروزی با هواپیما سفر کردند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از جابجایی یک میلیون و ۹۶ هزار و ۱۳۸ مسافر از ...