شروع بارش‌ها از شنبه

راهبرد بازار به نقل ازمهر نوشت: از بعدازظهر شنبه ۱۰ اسفند، با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور، بارش باران و برف در این منطقه شروع خواهد شد.

صادق ضیاییان، در تشریح این خبر اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی روز پنج شنبه (۸ اسفند) در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش برف و باران و وزش باد شدید تداوم دارد و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

وی در ادامه گفت: تا صبح جمعه (۹ اسفند) استقرار توده هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور تداوم دارد. در سایر مناطق کشور تا روز شنبه (۱۰ اسفندماه) افزایش نسبی دما را خواهیم داشت که در استان‌های گیلان و اردبیل با وزش باد نسبتاً شدید جنوبی همراه خواهد داد.

به گفته ضیاییان، در روز جمعه (۹ اسفند) احتمال ریزش بهمن برای جاده چالوس پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز یکشنبه (۱۱ اسفند) در مناطق شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: روز دوشنبه (۱۲ اسفند) این سامانه در سواحل شرقی خزر، شمال شرق و دامنه‌های شرقی البرز فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود. در روز دوشنبه کاهش دما در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ اسفند) کمی ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت پس فردا (۱۰ اسفند) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا