سقوط بیت کوین ادامه دارد

بیت کوین سردمدار ارزهای دیجیتال است که توانست با رسیدن به ۱۰ هزار دلار در اوایل سال ۲۰۲۰ امسال را با شکوه آغاز کند اما این ارز دیجیتال نتوانست مدت زیادی در اوج باقی بماند و قیمت آن هر لحظه در حال کاهش است.

راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باور بودند که رشد ارزش این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ رکورد چند ساله خود را می شکند چرا که این ارز دیجیتال هر ۴ سال یک بار رشد بی سابقه ای را تجربه می کند به گونه ای که در سال ۲۰۱۵ بیت کوین توانست رشد ۴ هزار درصدی را تجربه کند.

با شیوع ویروس کرونا و بر هم خوردن توازن اقتصادی و اغتشاش در  بازارهای مالی پیش بینی می شود که آنچه کارشناسان در مورد بیت کوین می گویند به حقیقت بدل نشود و کرونا دامن بیت کوین را نیز بگیرد.

با شیوع ویروس کرونا در ابتدا شاهد انفجار ارزش این ارز دیجیتال بودیم تا آنجا که ارزش هر عدد بیت کوین به ۱۰ هزار و ۱۴۸ دلار رسید ولی با گستردگی شیوع این بیماری و تعطیل شدن کارخانه ها و مراکز مالی و تولیدی نه تنها در چین بلکه در سایر کشورهای دنیا این ارز دیجیتال نتوانست در برابر این ویروس دوام آورد و سقوط ارزش آن آغاز شد.

در هفته ای که گذشت بهای بیت کوین پس از رشد بی سابقه خود با کاهش ۴.۲۹ درصد در آخرین روز هفته ای که گذشت به قیمت ۹۱۷۲.۰۴ رسید اما کاهش ارزش بیت کوین همان جا متوقف نشده است و امروز این ارز دیجیتال با قیمت ۸ هزار و ۷۳۰ دلار در بازارهای جهانی معامله می شود.

بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که قیمت آن در حال کاهش است بلکه ارز دیجیتال اتریوم نیز امروز با کاهش ۸ دلاری به قیمت ۲۲۹ دلار رسیده است و لایت کوین نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی است که قیمت آن ۶ دلار کاهش یافته ایت و قیمت این ارز دیجیتال به ۶۰ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا