راهبرد بازار؛ خبر جدید درباره یارانه رمضان/ واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومانی واقعیت دارد؟

راهبرد بازار؛ خبر جدید درباره یارانه رمضان/ واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومانی واقعیت دارد؟

زمان انتشار : 1402/01/06 - 15:42

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، اخیرا شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شده که دولت تصمیم دارد یارانه ۱۵۰ هزار تومانی رمضان را پرداخت کند.

سیده طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این خصوص اعلام کرو: این خبر را تکذیب می‌کنیم و به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

وی تاکید کرد: یارانه ۱۵۰ هزار تومانی قرار نیست پرداخت شود، اما یارانه فروردین‌ماه در موعد مقرر پرداخت خواهد شد.

به نظر می‌رسد پایه این خبر، به پرداخت یارانه رمضان در دوره گذشته برمی‌گردد، به طوری که در ماه رمضان گذشته، به دستور ابراهیم رییسی، رییس دولت سیزدهم یارانه معیشت رمضان برای برخی واریز شد. مبلغ یارانه معیشتی ماه رمضان ۱۵۰ هزار تومان بود که به ازای هر نفر از اعضای خانواده به حساب سرپرست خانوار واریز شد.

در آن زمان یارانه رمضان گذشته به بیش از ۱۱ میلیون خانوار تعلق گرفت و این گروه، اغلب شامل دهک‌های اول تا چهارم و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی که از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند.

بر همین اساس، یارانه‌بگیران ۲۰ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ فقط همان یارانه نقدی را دریافت خواهند کرد. آخرین یارانه سال ۱۴۰۱ نیز ۲۰ اسفندماه واریز شد.

به این ترتیب، آن‌طور که سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفته است، یارانه‌بگیران باید منتظر همان یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی باشند؛ با این تفاوت که امسال خانوارها امکان استفاده از کالابرگ به جای یارانه نقدی را دارند.

۲۲۳۲۲۵

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ انتقاد فرشاد مومنی از «برنامه‌ریزی مشکوک» دولت در پیش‌نویس برنامه هفتم توسعه / می‌خواهند برای «مافیاها» نان فراهم کنند؟!

نشست شاخه اقتصادی فرهنگستان علوم با موضوع اقتصاد سیاسی صنعت زدایی در ایران برگزار شد. ...