راهبرد بازار؛ عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید!

راهبرد بازار؛ عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید!

زمان انتشار : 1402/01/06 - 15:43

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین ، نوسازی ناوگان هوایی این یکی از مهمترین برنامه های دولت عراق برای ۴ سال پیش رو است. آنها تنها از شرکت بویینگ ۲۰ فروند هواپیما خریده اند که تا امروز ۴ فروند آن را تحویل گرفته اند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس، چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است با تغییرات انجام گرفته در طراحی بال ها و البته به روزرسانی موتورهای این هواپیما ، سری مکس غیر از مصرف سوخت کمتر ، توانایی پرواز بیشتری را هم دارد. بیشتر قطعات این هواپیما ارتقا یافته‌اند که بازدهٔ آن را نسبت به ۷۳۷ معمولی، به طرز چشمگیری افزایش داده است. بویینگ حتی ادعا می کند این هواپیما مدرن تر و بهینه تر از مدل ایرباس ۳۲۰ است که در کلاس یکسان با این بویینگ ساخته شده.

عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید!

بوئینگ ۷۳۷ مکس برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۵ رونمایی شد. در اواخر ژانویه ۲۰۱۶ بوئینگ ۷۳۷ مکس نخستین پرواز خود را با موفقیت انجام داد. این پرواز از تأسیسات بوئینگ در سیاتل انجام شد. این هواپیما مجهز به دو موتور توربوفن ساخت شرکت CFM است و توانایی پرواز در مسیرهای هفت تا ۹ هزار کیلومتر را دارد. بوئینگ ۷۳۷ مکس از ۱۴۹ صندلی تا ۲۲۰ صندلی را پوشش می‌دهد.

نمونه‌ سری بوئینگ مکس هشت با ظرفیت جابجایی ۲۰۰ مسافر بنام مکس ۲۰۰ و به درخواست رایان‌ایر تولید شد . مدلی که حالا عراقی ها هم به سراغ خرید آن رفته اند.

قیمت هر دستگاه از این بویینگ ها حدود ۱۰۰ میلیون دلار است.

بوئینگ ۷۳۷ مکس با توجه به تجهیزات پیشرفته‌ای مانند استفاده از موتورهای پیشرفته جدید تا ۲۰ درصد نسبت به مدل‌های پیشین کاهش مصرف سوخت داشته است. بوئینگ همچنین بدنه و بال‌های مکس را از نو طراحی کرده و در نتیجهٔ آن موجب کاهش وزن کلی و بهبود آیرو دینامیک هواپیما شده‌است.

بوئینگ می‌گوید، بالک‌های جدید مکس می‌تواند تا دو درصد در مصرف سوخت صرفه جویی ایجاد کند. برد این هواپیماهای خریداری شده حدود ۸ هزار کیلومتر است. این برد نزدیک به هزار کیلومتر بیشتر از بالاترین برد پروازی ایرباس ۳۲۰ نئو است. سرعت کروز مکس ۷۳۷ کمی بیشتر از ۷۹ صدم ماخ است در حالی که سرعت کروز ایرباس ۳۲۰ نئو نزدیک به ۷۸ صدم ماخ است. نکته جالب اینکه موتور مدل ۷۳۷ مکس و برخی مدل‌های ایرباس ۳۲۰ نئو مدل LEAP ساخت شرکت CFM است ولی بوئینگ با آیرو دینامیک بهتر توانسته به عملکرد بهتر پروازی و مصرف سوخت کمتری دست پیدا کند. شرکت CFM یک شرکت مشترک است که حاصل سرمایه‌گذاری دو شرکت بزرگ جنرال الکتریک آمریکا و سفران فرانسه است.

۴۱۴۱

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ چرخ های پنچر اولین نمونه ماشین برقی ایران در حیاط دانشگاه!/ عکس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین حسینی، در توییتر ...