آخرین نرخ مصوب بلیط پروازهای داخلی

راهبرد بازار به نقل ازایسنا نوشت: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرهای مردم که بر اساس توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتفاق افتاده، قیمت بلیت پروازهای داخلی در مقاصد مختلف به حداقل خود و عمدتا به پایین‌تر از حداقل نرخ مصوب برای آن پرواز رسیده است.

پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و توصیه‌های مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه مردم باید در این شرایط در منزل بمانند و حتی الامکان از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند، قیمت بلیت پروازهای داخلی به پایین‌تر از حداقل نرخ مصوب برای آن پروازها رسیده است. 

به عنوان مثال قیمت بلیت تهران – بندرعباس به حدود ۱۸۰ هزار تومان تا ۲۶۰ هزار تومان رسیده است این در حالیست که نرخ مصوب این پرواز بین ۲۵۸ هزار و ۱۰۰ تا ۹۶۸ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. 

در روزهای پیش رو قیمت بلیت برای پرواز تهران – اهواز نیز به ۱۲۹ هزار تومان تا ۲۵۱ هزار تومان رسیده، در حالیکه نرخ مصوب آن از حداقل ۱۹۷ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۶۸۹ هزار تومان ابلاغ شده است. 

برای بررسی قیمت پروازهای داخلی در این ایام حدود ۱۰ مسیر پروازهای داخلی را که بیش‌ترین تردد را داشتند، ارزیابی کردیم که تقریبا قیمت بلیت همه این پروازها به پایین‌تر از نرخ مصوب تعیین شده آن رسیده که بدون شک شیوع ویروس کرونا، کنسلی بلیت پروازها از سوی مردم در راستای توصیه‌های وزارت بهداشت و دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر حذف جریمه از کنسلی این پروازها در این بازار موثر بوده است. 

قیمت ۱۰ مسیر پروازهای داخلی با نرخ مصوب 

مقایسه قیمت پروازهای داخلی در ۱۰ مسیر پر تردد را با نرخ مصوب آن در جدول ذیل آمده که مبدأ همه این پروازها تهران در نظر گرفته شده است. 

مقصددامنه قیمت بلیت (به تومان)دامنه نرخ مصوب (به تومان)
اصفهان۱۷۰۰۰۰ تا ۴۹۷۰۰۰۱۷۳۴۰۰تا ۴۹۸۲۰۰
اهواز۱۲۹۰۰۰ تا ۲۵۱۰۰۰۱۹۷۹۰۰ تا ۶۸۹۰۰۰
بندرعباس۱۸۰۰۰۰ تا ۴۶۰۰۰۰۲۵۸۱۰۰ تا ۹۶۸۶۰۰
تبریز۱۷۶۰۰۰ تا ۲۷۵۰۰۰۱۹۰۶۰۰ تا ۵۵۳۸۰۰
شیراز۱۹۰۰۰۰ تا ۲۴۵۰۰۰۲۲۶۶۰۰ تا ۶۱۳۱۰۰
کرمان۳۳۰۰۰۰ تا ۶۳۰۰۰۰۲۳۳۰۰۰ تا ۶۷۵۰۰۰
کرمانشاه۱۴۸۰۰۰ تا ۴۵۹۰۰۰۱۷۳۴۰۰ تا ۴۵۹۵۰۰
کیش۲۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰۲۵۲۷۰۰ تا ۹۰۵۸۰۰
مشهد۱۷۰۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰۰۲۲۹۴۰۰ تا ۷۰۱۳۰۰
یزد۱۸۱۰۰۰ تا ۲۱۳۰۰۰۱۸۵۸۰۰ تا ۵۱۶۵۰۰

 ۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا