راهبرد بازار؛ خبرهای خوش از استوکس برای هواداران ؛ مهاجم‌ پرحاشیه چراغ سبز نشان داد ، پرسپولیس بی خیال شکایت شد + سند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از پارس فوتبال آنتونی استوکس که مدت زیادی نیست به پرسپولیس اضافه شده است در اولین زمان مرخصی عادت دیرینه‌اش را ترک نکرد و در موعد مقرر در اردوی تیمش حاضر نشد. او از ابتدا کرونا را بهانه کرد و از دوبی به ایران برنگشت و بعد از انگلیس سردرآورد و درگیر بازداشت و دادگاه شد.

اما خبر خوش برای هواداران پرسپولیس این است که اگر تا دیروز همه خبرها حاکی از این بود که او را دیگر نمی‌توان با لباس پرسپولیس دید اما اتفاقات امروز ، ورق را برگرداند.

ادعای تلاش ناکام برای بازگشت

استوکس چه از طریق مدیر برنامه هایش و چه از طریق استوری اینستاگرام ظرف دیروز و امروز به مدیران پرسپولیس اطلاع داده که قصد داشته و دارد به تهران برگردد اما به‌خاطر اینکه پروازها به ایران لغو شده بود تا امروز نتوانسته و به همین‌جهت تصمیم گرفته برای حل مشکل دادگاهی‌اش به انگلیس برود. همین مساله باعث شد مدیران باشگاه در طول این مدت بحث شکایت را مطرح نکنند هرچند می‌دانند این بازیکن بی‌نظم هرگز قابل اعتماد نیست!

تماس صبحگاهی با سرخ‌ها

بعد از بازگشت استوکس به انگلیس او به‌دلیل شکایت نامزد سابقش توسط پلیس از فرودگاه تحت بازداشت قرار گرفت تا بازهم بی‌خبری پرسپولیسی‌ها از او آغاز شود. همین بی‌خبری باعث شده بود پرسپولیسی‌ها از حواشی زیاد این بازیکن کلافه شوند و تصمیم به شکایت از او به فیفا بگیرند اما دیروز صبح تماس استوکس با پرسپولیسی‌ها شرایط را عوض کرد. او در تماسش با مسئولان باشگاه اعلام کرد مشکل شکایتی که از او شده برطرف شده و می‌تواند با شرایطی خاص به ایران بازگردد.

باشگاه به‌دنبال حفظ استوکس

هرچند پرسپولیسی‌ها می‌توانند با توجه به بندهای خوبی که در قرارداد استوکس لحاظ شده، علیه این بازیکن در فیفا طرح شکایت کنند و علاوه‌بر مبلغی که به او داده‌اند، مبلغی را هم به‌عنوان غرامت دریافت کنند اما یکی از نزدیکان باشگاه گفت:

«با توجه به پرونده‌های پرسپولیس در فیفا و حکم‌های سنگین صادره این امکان وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی باشگاه بسته شود و به همین دلیل تلاش بر این است تا این بازیکن حفظ و قراردادش تمدید شود.»

کارگزار استوکس در ایران با توجه به شناختی که از این بازیکن داشت و برای اینکه بتواند فصل آینده با رقمی معقول او را پرسپولیسی نگه دارد جرایم سنگینی برای این بازیکن در قرارداد آورده که برای هر تمرین سه‌هزار دلار و هر بازی غیبت انضباطی ۵۰ هزار دلار است و این باعث می‌شود اگر این پرونده به فیفا برود، برای معدود دفعات، یک تیم ایرانی برنده شود.

چندی پیش خبری در پارس فوتبال  منتشر شد با این مضمون که پرسپولیس قید آنتونی استوکس را زده و دیگر روی او برای ادامه فصل حساب نمی‌کند.

این موضوع در چرخشی عجیب با تکذیب رسمی مسئولان پرسپولیس مواجه شد ( در حالیکه مصاحبه صوتی با انصاری فرد برای تایید این موضوع روی خروجی پارس فوتبال منتشر شد ) اما در کمال تعجب محمدحسن انصاری‌فرد در گفت‌وگویی زنده در رادیو اعلام کرد خواهان ادامه همکاری با آنتونی استوکس بوده و پرسپولیس همچنان او را می‌خواهد.

اما ماجرا دقیقا از چه قرار است؟

باشگاه پرسپولیس روند پیروزی در پرونده حقوقی احتمالی که برای این بازیکن شکل خواهد گرفت را از حالا آغاز کرده است.

از همین رو برای این بازیکن و وکیلش چندین ابلاغ رسمی از سوی پرسپولیس ارسال شده، مبنی بر اینکه این بازیکن موظف است در تمرینات حاضر شود. در قرارداد استوکس و پرسپولیس هم جریمه عدم حضور احتمالی در بازی‌ها و تمرینات هم لحاظ شده و تاکنون این بازیکن از این حیث ۱۲۰ هزار دلار به باشگاه پرسپولیس بدهکار است.

به همین دلیل مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رسانه‌ها با تکذیب سخنان قبلی مدعی شد که خواهان حضور استوکس در پرسپولیس است تا در آینده بتواند از این موضوع در پرونده حقوقی بهره ببرد. هرچند یحیی گل‌محمدی عملا تا زمان بازگشت قطعی قید استوکس را زده است.

استوکس در اینستاگرام از بازگشت به پرسپولیس خبر داد 

آنتونی استوکس خیلی زودتر از آنچه تصور می شد، در پرسپولیس اقدام به حاشیه سازی کرد و بعد از دیدار آسیایی این تیم مقابل شارجه در امارات ماند و دیگر به تهران برنگشت. استوکس ابتدا ماندن در کنار فرزندش را بهانه کرد و سپس اعلام کرد به خاطر شیوع ویروس کرونا به ایران نمی آید.

اما مدتی بعد با انتشار خبر بازداشت او توسط پلیس بریتانیا، کمی اوضاع تغییرکرد و پنهان کاری های این مهاجم ایرلندی دیگر فایده ای نداشت. در تمام طول این مدت هم مدیران پرسپولیس با خیالی آسوده از قرارداد سفت و سختی که با او بسته اند صحبت می کردند و مدعی بودند دست بالا را در پرونده احتمالی با استوکس خواهند داشت.با این حال، دقایقی پیش آنتونی استوکس در اینستاگرام شخصی خود پستی منتشر کرد که فقط از دو ایموجی تشکیل شده است. یک ایموجی back و یکی عدد ۱۰۰. باید دید آیا منظور این بازیکن بازگشت به تهران و پرسپولیس بوده یا استوکس با نوشتن آنها فقط به دنبال ایجاد یک سردرگمی و حاشیه جدید بوده است.

شوخی استقلالی ها با استوری عجیب استوکس

اما اتفاق بالا تنها خبرسازی  استوکس در روز اخیر نبوده است . ماجرا از این قرار است که استوکس در استوری عجیبی که امروز به منظور شفاف سازی حوادث اخیر و در واکنش به خبر شکایت پرسپولیس منتشر کرد ، یک سوژه هم دست استقلالی ها داد . با وجود اینکه این مهاجم خبرساز در روز عقد قرارداد کنار انصاری فرد حاضر شده بود و با او عکس یادگاری گرقته بود، در استوری خود از مدیر برنامه اش سوال کرده بود که انصاری فرد کیست؟ هواداران استقلال هم به این کار استوکس واکنش نشان دادند و این اقدام استوکس را نشان از تمسخر مدیرعامل پرسپولیس از سوی استکس داتستند.

پست آخر استوکس ، چراغ سبز به پرسپولیسی ها و آبی بر آتش 

در ادامه آنتونی استوکس،پس از پست و استوری بالا  مجددا با انتشار مطلبی در فضای مجازی به حواشی اخیر پایان داد.

استوکس در فضای مجازی نوشت:

من پرسپولیس را ترک نکردم و در دبی بودم. با توجه به اینکه پروازها و مرزها به سمت ایران بسته بود، نتوانستم به ایران بازگردم، چون ویروس کرونا در این کشور شیوع پیدا کرده است.

مهاجم ایرلندی پرسپولیس ادامه داد:

اکنون در ایران تمام بازی‌های تیم من (پرسپولیس) و تمام رویدادهای اجتماعی به خاطر شیوع بیماری کرونا متوقف شده است. من تنها منتظرم اوضاع در ایران امن شود تا به این کشور بازگردم،‌ به همین سادگی. فعلاً قصدی برای سفر به ایران ندارم تا اینکه صد درصد مطمئن شوم این کشور امن است. هر شخص دیگری هم جای من بود همین کار را انجام می‌داد.

حالا با این پست ها و استوری استوکس  پس از چند روز انفعال او نسبت به قراردادش با پرسپولیس ، در کنار پشیمان شدن ( ولو ظاهری) پرسپولیس برای شکایت از مهاجم ایرلندی ، باید منتظر ماند و دید  اینها عملا می تواند دلیلی برای احتمال بازگشت او باشد یا اینکه استوکس پرحاشیه همچنان قصد دارد همه را سرکار بگذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا