بازار سوم فرابورس راه‌اندازی می‌شود

بازار سوم فرابورس راه‌اندازی می‌شود

زمان انتشار : 1399/11/15 - 18:04

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مریم صفاریان» افزود: با ابلاغ این مصوبات، بازار هدف به عنوان یکی از بازارهای فرابورس متشکل از دو تابلوی اصلی و فرعی ایجاد خواهد شد.

وی اظهار داشت: شرکت‌های دارای چشم‌انداز روشن از رشد و سودآوری که شرایط پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس را ندارند، می‌توانند بر اساس شرایط پیش بینی شده در مقررات که نسبت به شرایط پذیرش در دو بازار قبلی ساده‌تر است، در این بازار و هریک از تابلوهای آن پذیرش شده و اوراق بهادار آنها با شرایط متفاوتی که برای هر تابلو متناسب با ویژگی شرکت‌های پذیرفته شده است، معامله شوند.

وی گفت: بازار هدف، به منظور رفع موانع و مشکلات شناسایی شده در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایجاد و جایگزین این بازار خواهد شد.

صفاریان یادآور شد: به دلیل ماهیت شرکت‌های پذیرفته شده در بازار هدف، صرفا سرمایه گذاران واجد شرایط شامل اشخاص حقیقی و حقوقی که براساس ضوابط و معیارهایی از قبیل سواد مالی، تجربه کاری و سابقه فعالیت در بازار سرمایه، می‌توانند در این بازار فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، معاملات فرابورس در خصوص کالا، ابزارهای مالی (شامل سهام) و اوراق مشتقه آن‌ها انجام می‌گیرد، بازار اوراق مشتقه فرابورس نیز در زمینه دارایی‌هایی مانند نرخ بهره، نرخ ارز، سهام و کالا فعال است.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

لزوم تامین منابع مالی پروژه‌های فولادی از طریق بازار سرمایه

تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تامین مالی شرکت‌ها یکی از مباحث مهم در ...