راهبرد بازار؛ گل طلایی انصاری‌فرد با پاس هم‌حزبی وزیر

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از مشرق نیوز باشگاه پرسپولیس در چند هفته اخیر با پرونده‌های شکایتی زیادی از سوی فیفا مواجه بود، از پرونده برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش گرفته تا پرونده ماریو بودیمیر، فرناندو گابریل و گابریل کالدرون که همگی این باشگاه را محکوم به پرداخت مطالبات‌شان کردند. در همین راستا چک‌هایی هم که مدیریت باشگاه برای رضایت نامه و دستمزد گل‌محمدی ارائه داده بود یکی پس از دیگری برگشت خورد و در چنین شرایطی محمدحسن انصاری‌فرد به یکباره تصمیم به استعفا از مدیرعاملی خود در این باشگاه می‌گیرد.

مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس دلیل استعفای خود را عدم انتخابش از سوی وزیر ورزش به عنوان جانشین ایرج عرب در هیئت مدیره باشگاه، کنار گذاشتن مدیر روابط عمومی و مشاورش از باشگاه، اهانت به او در جلسات هیئت مدیره باشگاه و… عنوان کرده است. اینکه حالا چرا انصاری‌فرد بعد از مواجه شدن با پرونده‌های شکایتی متعدد چنین تصمیمی گرفت و یادش افتاد چنین مشکلاتی در باشگاهش دارد در نوع خود قابل توجه است.

نکته عجیب‌تر اینکه انصاری‌فرد مدعی شده که برنامه‌های زیادی برای درآمدزایی در باشگاه دارد در حالی که او مدت‌هاست این موضوع را فقط در رسانه‌ها اعلام می‌کند اما در عمل می‌بینیم عملکرد مدیریتی او در باشگاه پرسپولیس بیشتر بدهی به بار آورده تا اینکه درآمدی در پی داشته باشد. اوج اشتباهات او را می‌توان در برکناری گابریل کالدرون و عدم پرداخت مطالبات وی که منجر به شکایت این مربی به فیفا شد، دید. در ادامه انصاری‌فرد ۵ میلیارد تومان برای رضایت نامه یحیی گل‌محمدی هزینه و قرارداد مالی سنگینی را با این مربی و دستیارانش امضا کرد تا هزینه‌های کادرفنی تیمش را چند برابر کند. عقد قرارداد میلیاردی با آنتونی استوکس و ترک زود هنگام این بازیکن هم یکی دیگر از اشتباهات عجیب انصاری‌فرد بود.

شاید در این شرایط بوجود آمده و صدرنشینی پرسپولیس در لیگ، انصاری‌فرد بهترین زمان را برای استعفا از سمت خود گرفت. در واقع انصاری‌فرد با استعفا در این شرایط گل طلایی را زد آن هم با پاس رسول‌پناه هم‌حزبی وزیر ورزش. اگرچه نقدی هم بر صحبت‌های او در برنامه فوتبال برتر وارد است.

مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس انتقادات زیادی را متوجه اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس کرد که چندان هم بیراه نبود. در اینکه برخی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس از زمان آمدن انصاری‌فرد با او همسو نبودند و اختلاف‌نظرهای زیادی با وی داشتند شکی نیست. مخصوصا از زمانی که رسول‌پناه به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شد. فردی که گفته می‌شد تنها دلیل انتخابش این بود که دندانپزشک و هم‌حزبی وزیر ورزش به حساب می‌آمد. از جمله اقدامات رسول‌پناه این بود که سعی می‌کرد جلسات هیئت مدیره باشگاهش را بدون حضور انصاری‌فرد در رستوران‌های تهران برگزار کند! البته نباید فراموش کرد که او مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس را هم به اتفاق دیگر اعضای هیئت مدیره باشگاه بدون اجازه مدیرعامل برکنار کرد تا نشان دهد هم کارش را بلد است و هم اینکه اختیارات زیادی دارد!

نکته جالب توجه اینکه رسول‌پناه ساعاتی بعد از استعفای انصاری‌فرد، ضمن حمایت از وزیر ورزش اعلام کرده که خیلی زود جانشین مدیرعامل مستعفی خود را انتخاب خواهند کرد و هواداران نیز نگران هیچ چیز نباشند. اگرچه طبیعی است که با حضور او در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس هیچ هوادارای نباید نگران آینده این تیم باشد!  با این شرایط به نظر می‌آید که جانشین انصاری‌فرد از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب خواهد شد مخصوصا اینکه افراد زیادی در این هیئت مدیره هستند که برای رسیدن به این پست لحظه شماری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا