راهبرد بازار؛ سال گذشته ۴۳۴ میلیارد تومان در صنایع تبدیلی زنجان سرمایه گذاری شد

بهاره دادلویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی چند سال متمادی در استان بیش از ۲ برابر میزان برنامه ابلاغی، افزایش جذب مواد خام کشاورزی برای فرآوری، محقق شده است، افزود: در زمان حاضر ظرفیت واحدها و کارخانه های صنایع تبدیلی در استان زنجان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماده خام کشاورزی در سال است.  

وی خاطرنشان کرد: برنامه تدوین شده به منظور توسعه بیشتر صنایع تبدیلی و متعاقباً کاهش ضایعات محصولات کشاورزی در استان بر توسعه سردخانه ها، فرآوری میوه و سبزی و بسته بندی آن، فراوری گیاهان دارویی  و حمایت از زنجیره های تولید و عرضه متمرکز است.

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: توان جذب ماده خام کشاورزی در واحدهای صنایع تبدیلی که باعث کاهش ضایعات و افزایش ماندگاری محصولات و در نتیجه افزایش امنیت غذایی جامعه می گردد به میزان بیش از یک میلیون و ۲۸۲ هزار تن افزایش یافته است.

وی به لزوم ایجاد شهرک های تخصصی صنایع تبدیلی اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد بسته های حمایتی جهت افزایش بهره وری و ارزش افزوده بخش صنایع تبدیلی و غذایی که بی شک نقش آن در ایجادامنیت غذایی و سلامت جامعه غیرقابل انکار است، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

دادلویی همچنین یادآور می شود: استان زنجان در زمینه فرآوری محصول زیتون، رتبه اول و در فرآوری محصول کشمش، رتبه چهارم را در کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا