آیا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده برای مردم عوارض تنفسی و ریوی دارد؟

راهبرد بازار به نقل از تسنیم نوشت: یک متخصص ریه درباره اینکه آیا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده برای مردم عوارض تنفسی و ریوی دارد گفت: اگر این مواد با غلظت‌های توصیه شده استفاده شود مشکلی ایجاد نمی‌کند.

سهرابپور درباره احتمال باقی ماندن عوارض کبدی و تنگی نفس در بیماران کرونایی بعد از بهبودی آنها، اظهار کرد: باقیماندن این عارضه‌ها مربوط به برخی از بیمارانی است که دچار مشکل حاد تنفسی می‌شوند و معمولاً نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و لوله گذاری پیدا می‌کنند و اصطلاحا دچار نارسایی تنفسی می‌شوند.

وی ادامه داد: باقیماندن عوارض کبدی یا تنگی نفس در مورد افرادی که به شکل خفیف دچار بیماری کرونا شده و بهبود یافته مشاهده نمی‌شود. باقی ماندن علائم تنفسی در بیمارانی که نیاز به لوله گذاری و دستگاه تنفس مصنوعی داشته‌اند در برخی موارد ممکن است به صورت طولانی مدت و در برخی افراد ممکن است زودگذر باشد.

این متخصص ریه همچنین درباره احتمال ایجاد مشکلات ریوی در پی استفاده از وایتکس، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده برای مردم، گفت: اگر این مواد با غلظت‌های توصیه شده استفاده شود مشکلی ایجاد نمی‌کند یعنی اگر یک واحد وایتکس با ۹ واحد آب مخلوط شود و از الکل‌های در دسترس برای ضدعفونی سطوح و نقاطی که زیاد لمس می‌شوند به کار گرفته شود مشکلی بوجود نمی‌آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا