راهبرد بازار؛ خوش‌خبر: اردوی تیم ملی والیبال نیمه اردیبهشت آغاز می‌شود

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری دانشجو امیر خوش‌خبر درباره زمان شروع تمرینات تیم ملی والیبال ایران با توجه به شرایط جدید جامعه و شیوع و گسترش بیماری کرونا، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی، قرار بود ۱۶ فروردین اردوی تیم ملی آغاز شود و ۳۰ بازیکن که از دل لیگ انتخاب شده بودند، به اردوی نخست دعوت شوند. همچنین قرار بود لژیونر‌ها پس از پایان مسابقات خود، استراحت کوتاهی داشته باشند و بعد به اردو ملحق شوند.

اولویت و هدف‌گذاری فدراسیون والیبال، بازی‌های المپیک است

وی تصریح کرد: اما بعد از این که بحران ویروس کرونا در جهان پیش آمد و مشکلاتی در برگزاری مسابقات و لیگ‌ها به وجود آورد، فدراسیون جهانی نیز برنامه‌های تدوین شده قبلی خود را لغو کرد و مجبور به برنامه‌ریزی جدید شد. از جمله این تغییرات، زمان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال است که به بعد از بازی‌های المپیک موکول شد. هنوز هم درباره زمان برگزاری بازی‌های المپیک، احتمال تغییر وجود دارد، اما چون هنوز تصمیم جدیدی در این مورد گرفته نشده، اولویت و هدف‌گذاری فدراسیون والیبال، بازی‌های المپیک است و بر این اساس سرمربی تیم ملی برنامه جدید خود را ارائه کرده است.

سرمربی تیم ملی والیبال به برگزاری اردوی خارج از تهران تاکید دارد

سرپرست تیم ملی با بیان این که در شرایط فعلی قرار است اردوی تیم ملی نیمه اردیبهشت تشکیل شود و ۳۰ بازیکن در ۲ گروه به این اردو دعوت شوند، گفت: سرمربی تیم ملی والیبال به برگزاری اردوی خارج از تهران نیز تاکید دارد و در حال حاضر، جام واگنر را در برنامه داریم که هنوز از طرف مسئولین فدراسیون والیبال لهستان تغییری در این مسابقات داده نشده و با توجه به این که قبل از المپیک برگزار می‌شود، تورنمنت بسیار خوبی برای تیم ملی خواهد بود و فرصت مناسبی است که با لهستان، آرژانتین و تونس که تیم‌های المپیکی هستند، بازی داشته باشیم.

خوش‌خبر درباره احتمال تغییر زمان برگزاری جام واگنر نیز گفت: تا زمانی که فدراسیون والیبال لهستان تغییری در برگزاری این مسابقات ایجاد نکرده است، ما بر اساس برنامه پیش می‌رویم. اگر تغییری در زمان برگزاری جام واگنر و بازی‌های المپیک ایجاد شود، فدراسیون هم در برنامه‌های خود، تغییراتی خواهد داشت.

کولاکوویچ درخواست ۲ بازی تدارکاتی دارد

وی ادامه داد: در حال حاضر، کل جهان شرایط خاصی دارد و نمی‌دانیم که در این وضعیت می‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم یا نه، اما کولاکوویچ درخواست ۲ بازی تدارکاتی دارد که تلاش می‌کنیم تا این بازی‌های تدارکاتی را نیز برای تیم ملی مهیا کنیم.

وی درباره برگزاری اردو تیم ملی در خارج از شهر تهران، توضیح داد: این موضوع، در زمان برگزاری اردو مشخص می‌شود و اگر وضعیت تهران مناسب نباشد، اردو را در مکانی برگزار خواهیم کرد که درگیر مشکلات نباشیم.

سعید معروف در آمریکا تمرینات خود را پیگیری می کند

خوش‌خبر درباره رصد آخرین وضعیت لژیونر‌های والیبال ایران گفت: لژیونر‌های ما نیز همانند بازیکنان داخلی، درگیر مسائل و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا هستند و پس از مشخص شدن برنامه باشگاه‌های خود، به کشور بازمی‌گردند تا پس از استراحت، در زمانی که سرمربی تیم ملی تعیین خواهد کرد، به اردو ملحق شوند. کولاکوویچ تاکنون نیز این بازیکنان زیر نظر داشته و با آن‌ها در ارتباط بوده است و از عملکردشان در باشگاه‌ها نیز به خوبی آگاه است. سعید معروف کاپیتان تیم ملی هم بعد از تعطیلی لیگ چین، برای انجام کار‌های شخصی خود به آمریکا رفت، اما تمرینات خود را در آنجا پیگیری می‌کند، زیرا احتمال فراخوان از سوی باشگاه چینی برای این بازیکن وجود داشت.

خوش‌خبر تاکید کرد: فکر می‌کنم که لژیونر‌های ما در زمان ابتدای تشکیل اردو، شرایط بهتری نسبت به بازیکنان داخلی داشته باشند، چون لیگ برتر ایران با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و تصمیم درستی که برای حفظ سلامت بازیکنان گرفته شد، زودتر از سایر لیگ‌ها پایان یافت و با توجه به شرایط جامعه و تعطیل بودن تمامی سالن‌های ورزشی و مراکز بدنسازی، احتمالاً بازیکنان داخلی در این مدت از شرایط ایده‌آل دور خواهند شد.

غفور در حال حاضر وضعیت خوبی دارد

وی درباره وضعیت امیر غفور گفت: خوشبختانه باشگاه لوبه همکاری بسیار خوبی با این بازیکن داشت و اقدامات لازم برای رفع مصدومیت و به دست آوردن سلامتی او را انجام داد. غفور در حال حاضر وضعیت خوبی دارد و بعد از بازگشت از ایتالیا، آخرین وضعیت آمادگی او برای حضور در اردو بررسی خواهد شد و پس از تایید دکتر افروزی فیزیوتراپیست تیم ملی، به جمع ملی‌پوشان می‌پیوندد.

سرپرست تیم ملی والیبال در باره تصمیم باشگاه‌ها و فدراسیون مبنی بر تعطیلی لیگ‌ها برای سلامتی جامعه و بازیکنان گفت: شرایطی که پس از شیوع ویروس کرونا برای کشور پیش آمد، واقعا قابل پیش‌بینی نبود و این مشکل در هیچ آیین‌نامه و قانونی نیز پیش بینی نشده است. این مشکل یک بحران جهانی است و در بحران نیز باید تصمیمات خاص گرفت.

بسته شدن پرونده لیگ، حاصل یک تصمیم جمعی بود

او ادامه داد: تصمیمی که فدراسیون گرفت و لیگ را تعطیل کرد و به دنبال آن دیگر رشته‌ها و حتی کشور‌ها این تصمیم را اتخاذ کردند، نشان از اهمیت سلامت جامعه، ورزشکار، تماشاگران، مربیان و عوامل اجرایی مسابقات برای فدراسیون والیبال ایران دارد. بسته شدن پرونده لیگ، حاصل یک تصمیم جمعی بود که بر اساس دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و در جلسه مشورتی با مدیران عامل باشگاه‌ها، سرمربیان و مسئولان تیم‌ها گرفته شد. این تصمیم بسیار درستی برای حفظ سلامت خانواده بزرگ والیبال بود و چه بسا اگر این تصمیم گرفته نمی‌شد، خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری به والیبال وارد می‌شد و به نظر من این تصمیم فدراسیون، بسیار سنجیده و ارزشمند است.

هدف‌گذاری والیبال، فعلا المپیک است

خوش‌خبر درباره قرارداد سرمربی تیم ملی که تا پایان بازی‌های المپیک است و نحوه حضور این مربی در لیگ ملت‌ها که قرار است بعد از المپیک برگزار شود، گفت: والیبال ایران، رویداد بسیار مهمی همانند المپیک را پیش رو دارد و بازیکنان اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنند که قرارداد سرمربی تا چه زمانی است. هدف‌گذاری والیبال، فعلا المپیک است و فقط به آن فکر می‌کنیم. این که بعد از المپیک هدایت تیم ملی از سوی چه کسی انجام شود، تصمیمی است که فدراسیون باید در هیئت رئیسه خود بگیرد و فعلاً به آن فکر نمی‌کنیم. قرارداد کولاکوویچ تا پایان المپیک است و قطعاً کسانی که باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند، بهترین تصمیم را برای والیبال ایران خواهند گرفت.

خوش‌خبر ادامه داد: اگر فدراسیون تصمیم بگیرد که تا پایان مسابقات سال ۲۰۲۰ با کولاکوویچ همکاری داشته باشد، قطعا می‌توان با یک متمم این مشکل را حل کرد.

وی گفت: هرچند لیگ ملت‌ها امسال در سایه المپیک است، اما فدراسیون جهانی، به دلیل درآمدزایی نگاهی ویژه به این رقابت‌ها دارد و برگزاری قدرتمند این مسابقات، برای FIVB اهمیت بسیاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا