راهبرد بازار؛ از شهاب حسینی تا سام درخشانی؛ مهمانان تلویزیون در تعطیلات نوروز

در ایام نوروز، بیش از ۲۵ مسابقه و برنامه سرگرمی از جمله «ایران»، «عصر جدید»، «اعجوبه‌ها»، «پنج ستاره»، «شکرستان» و … روی آنتن شبکه‌های تلویزیون خواهند رفت.

راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، شبکه‌های سیما با بیش از ۲۵ مسابقه و برنامه سرگرمی در نوروز ۹۹، تلاش دارند اوقات مخاطبان خود را پُر کنند.

شبکه یک سیما

مسابقه آشپزی «دستپخت» با حضور خانواده‌های ایرانی که در مسابقه آشپزی شرکت می‌کنند، از یکم فروردین هر شب در ۱۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از شبکه یک پخش خواهد شد. این برنامه به تهیه کنندگی سیدوحید حسینی است هر شب ساعت ۱۸ روی آنتن خواهد رفت.

مسابقه بزرگ «ایران» به کارگردانی سعید رضایت و با اجرای سام درخشانی در ایام نوروز ساعت ۱۹:۴۵ روی آنتن می‌رود.

مسابقه «ایران» به تهیه کنندگی هاشم رضایت، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است.

شبکه دو سیما

 «مسابقه محله» با تهیه‌کنندگی و اجرای مسعود روشن پژوه و اجرای مسابقه‌های جذاب و شاد در مناطق مختلف کشور در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۴:۳۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

برنامه «بچه محل» عنوان برنامه‌ای جدید با حضور عمو پورنگ است که نوروز ۹۹ هر روز ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. این برنامه با اجرای داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجان زاده، کارگردانی احمد درویش علیپور و نویسندگی محمد درویش علیپور در گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما تولید می‌شود و علاوه بر تغییرات محتوایی و فضای برنامه دکوری ویژه طراحی و اجرا شده است.

داریوش فرضیایی، نعیمه نظام‌دوست، نادر سلیمانی، ملیکا شریفی‌نیا و … از جمله بازیگران «بچه محل» هستند و همچنین فروزان بهرام پور، محمد اعلمی و عارفه عباسی و سینا رستگاری عروسک گردان‌های این مجموعه هستند و شوکت حجت، سامان مظلومی، نازنین حقیری و زینب غروی نیز به ترتیب صداپیشگی عروسک‌های یاور، داور، باور و امید همه را به عهده دارند.

مجموعه نمایشی «دوقلوها» به تهیه‌کنندگی مهدی بصیری و کارگردانی جمشید بیات‌ترک با حضور عموهای فیتیله ای یکی دیگر از تدارکات گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیماست که هر روز ساعت ۱۴:۵۰ پخش می‌شود. همچنین مجموعه‌ای از پشت‌صحنه‌های جذاب و سکانس‌های برتر این سریال هر روز ساعت ۱۵:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

«کافه بازی» به تهیه‌کنندگی ماجد بازرگان و اجرای الهه پرسون با تغییراتی در ایام نوروز تقدیم مخاطبان می‌شود. در این برنامه چهره‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و … با حضور در یک مسابقه و در محیطِ یک بازی ویدئویی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و ضمن آن به معرفی جدیدترین بازی‌های کامپیوتری مناسب سن نوجوان می‌پردازند.. این برنامه کاری است از گروه کودک و نوجوان که هر روز ساعت ۱۴:۱۵ روانه آنتن می‌شود.

«ویژه‌برنامه خردسال»  به تهیه‌کنندگی سیدمجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و کارگردانی آزیتا رضایی (خاله رویا) هر روز ساعت ۱۰ تقدیم مخاطبان خردسال این شبکه می‌شود.

«شهر به شهر» عنوان مستندی گزارشی است که دوربین آن به شهرهای مختلف ایران سفر می‌کند و با همراهی کودکان و نوجوانان به معرفی استان‌های مختلف می‌پردازد. از نقاط تمایز این برنامه می‌توان به اجرای آن توسط مجریان محلی هر شهر اشاره کرد. این برنامه به تهیه کنندگی جواد خانی هر روز ساعت ۱۰:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

شبکه سه سیما

مجموعه برنامه «عصر جدید» با موضوع استعدادیابی در حوزه‌های ورزشی، سرگرمی و هنری در ایام نوروز ۹۹، هر شب بعد از اخبار شبانگاهی از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این مسابقه بزرگ استعدادیابی به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی است و رویا نونهالی، امین حیایی، آریا عظیمی نژاد و سیدبشیر حسینی ترکیب داوران این مسابقه استعدادیابی را تشکیل می‌دهند.

«اعجوبه‌ها» به تهیه‌کنندگی گل محمدی و با مجری و دکور جدید در راستای نشان دادن توانمندی‌های کودکان و نوجوانان در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.

 شبکه چهار سیما

سری هفتم مسابقه سینمایی «چهار، سه، دو، یک» به تهیه‌کنندگی حسین مروی در نوروز ۹۹ هر روز ساعت ۱۲ ظهر از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در مسابقه «چهار، سه، دو، یک» شرکت کنندگان در سه مرحله مقدماتی نیمه نهایی و فینال با یکدیگر به رقابت می پردازند. و یک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد، بازیگر و استاد دانشگاه رقابت شرکت‌کنندگان را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

«تدوین»، «خلاقیت داستانی»، «تحلیل فیلم»، بخش«آزاد» و اجرای یک تست بازیگری، پانتومیم، نمایش نامه خوانی و یا مجری گری توسط شرکت کنندگان از جمله بخش های این مسابقه تلویزیونی است که اجرای آن را جواد مولانیا برعهده دارد.

رای مخاطبان به شرکت کنندگان از جمله بخش های جدید این مسابقه است و از مرحله نیمه نهایی مخاطبان می توانند شرکت کنندگان را از طریق ارسال پیامک داوری کنند.

با اتمام پخش تمامی قسمت های سری هفتم، یک قسمت در قالب پشت صحنه مسابقه تولید شده است که مخاطبان با تماشای این بخش با نحوه تولید این مسابقه بیشتر آشنا می شوند.

 شبکه پنج سیما

 مسابقه «پنج ستاره» به تهیه‌کنندگی محمد قنبری و با اجرای حمید گودرزی هر روز ساعت ۱۵ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

جنگ شبانه «شب فیروزه‌ای» ویژه‌برنامه شبکه پنج سیما است که  در ایام تعطیلات پخش می‌شود. این برنامه کاری از گروه اجتماعی به تهیه کنندگی محمد قنبری است. هنرمندان، قهرمانان ورزشی و اجتماعی و … از مهمانان این برنامه خواهند بود. «شب فیروزه ای» دارای بخش های متنوع و جذابی برای مخاطبان خواهد بود. این برنامه از اول فروردین حوالی ساعت ۲۱:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

مسابقه «بر خط شو ـ شهربازی» در نوروز ۹۹ مهمان خانه مخاطبان شبکه پنج می‌شود. این برنامه هر روز دو برنامه یک برنامه با اجرای وحید رونقی و همراهی امیر کاظمی و یک برنامه با اجرای المیرا سماواتی و شکوفه عزیزی خواهد داشت. این برنامه یک برنامه با رویکرد سرگرمی و تفریحی است و دارای بخش‌هایی همچون اسم فامیل عمومی، اسم مشاهده فیلم، اسم کتابخوانی از جمله بخش‌های برنامه است که در  هر برنامه مخاطبان به صورت بر خط در مسابقه شرکت می‌کنند و در هر برنامه جایزه ۲۰ میلیون تومانی بین برندگان در مرحله نهایی تقسیم می‌شود. این برنامه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه بامداد پخش می‌شود.

برنامه «قرنطینه» (شوخی با کرونا) با اجرای علی مشهدی در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه پنج سیما بر روی آنتن می‌رود. شوخی با خبر، شایعات کرونا و حضور میهمانان مرتبط با موضوع کرونا و … بخش‌های این برنامه است.

شبکه نسیم

سری دهم مسابقه «هوش برتر» به تهیه‌کنندگی پیمان پورمقیمی با اجرای افشین زی‌نوری بر پایه بازی‌های شنیداری، دیداری، هوش و قدرت ذهنی افراد است که به چالش کشیده می‌شوند. این برنامه هر شب از روز سه شنبه ۲۷ اسفند ساعت ۱۹ پخش شده و بازپخش آن در ساعات ۳،  ۸و ۱۳ روز بعد از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود.

برنامه ترکیبی «ویتامین خ» به تهیه کنندگی و کارگردانی رامین کرم یزدی، شوخی با مسائل اجتماعی با آیتم‌های نوروزی جذاب مانند: مسابقه خیابانی، ضرب المثل و کلیپ های طنز هر شب ساعت ۲۰ و در ساعات ۲:۳۰، ۹ و ۱۴:۳۰روز بعد بازپخش خواهد شد.

فصل سوم «شکرستان» به تهیه‌کنندگی سید مسعود صفوی با روایت شهاب حسینی در مرکز صبا تولید و هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از شنبه ۲۴ اسفند از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود و باز پخش آن در ساعات ۰۲:۱۵، ۷:۳۰ و ۱۴ روز بعد است. در این فصل کاراکترهای اصلی همچون سری پیشین حضور خواهند داشت و چند کاراکتر فرعی در هر قسمت به جمع شکرستانی‌های اضافه خواهد شد.

فصل چهارم «کودک شو» با اجرای پژمان بازغی با حال و هوای عیدانه با آیتم‌های جدید، هر شب از ۱ فروردین ساعت ۲۱ پخش شده و در ساعات ۱، ۴:۳۰، ۹:۳۰ و ۱۵ روز بعد از شبکه نسیم بازپخش خواهد شد.

این فصل از «نمای رادیو» با دو نمایش رادیویی «مضحکه در تهران» و «انتخاب نیما» از اول فروردین ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه نسیم به روی آنتن می‌رود.

«مضحکه» به کارگردانی بهرام سروری‌نژاد و تهیه‌کنندگی مجید فتاحی در قالب برنامه «نمای رادیو» هر شب از اول فروردین ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه نسیم به روی آنتن می‌رود و باز پخش آن در ساعات ۴، ۱۲:۳۰ و ۱۶:۳۰ روز بعد است.

داستان این نمایش در روزهای پایانی اسفند  ۱۲۸۵، زمانی که مظفرالدین شاه قاجار درگذشته، روزهای متمادی است که مملکت بی پادشاه مانده و محمدعلی میرزا نایب السلطنه در راه تهران است و هنوز به پایتخت نرسیده، آنها شادمانه در راه ارگ سلطنتی هستند تا میرآقاباشی را برای جلوس به تخت پادشاهی مشایعت کنند. قرار است میر آقاباشی پنج روز بر تخت بنشیند و همه ی اهل مملکت باید اوامر او را اجرا کنند.

در این آیتم هنرمندانی همچون پوریا موسوی، اشکان شریعت، سیما خوش چشم، نسرین زارع، میر طاهر مظلومی، احمد گنجی، نورالدین جوادیان،  مجید رحمتی و …. به ایفای نقش پرداخته‌اند.

نمایش رادیویی «انتخاب نیما» به کارگردانی مهدی طهماسبی و قلم مهدی فراهانی است و داستان پسر جوانی است به نام نیما که می خواهد از طریق فضای مجازی شریکی برای زندگیش انتخاب کند.

بازیگرانی چون نورالدین جوادیان، مهرخ افضلی، شیرین سپهراد، میرطاهر مظلومی و قربان نجفی در آن ایفای نقش می کنند.

برنامه ترکیبی «دورهمی» با اجرا و کارگردانی مهران مدیری که با دعوت از میهمانان و چهره های مختلف هر شب از اول فروردین ماه ساعت ۲۳ از شبکه نسیم به روی آنتن می رود و باز پخش آن در ساعات ۶، ۱۱ و ۱۷ روز بعد خواهد بود.

برنامه «نسیم آوا» با پخش موسیقی و تصاویر خوانندگان مطرح کشور در ایام نوروز لحظات زیبای شما را طراوت می بخشد. «نسیم آوا» با اجرای رضا محبی از ۲۹ اسفند تا پایان نوروز هر شب ساعت ۰۰:۳۰ بامداد پخش شده و باز پخش آن در ساعت ۱۴:۱۵ و ۱۸:۳۰ است.

شبکه مستند سیما

مسابقه جدید تلویزیون برای یافتن ایده‌های برتر با نام «کارساز» تجربه‌ای جدید از تیم «خانه ما» است که از ۲۴ اسفند از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود.

«کارساز» به کارگردانی مشترک احسان عمادی و امین کفاش زاده مستند مسابقه‌ای است که با موضوع کارآفرینی و کسب‌وکارهای نوآفرین در استودیو نوبین تولید شده است.

این مسابقه که شرکت کنندگان آن از بین دانشجویان و کارآفرینان انتخاب شده اند، ساختاری کاملا متفاوت با برنامه های مشابه پیش از خود دارد. «کارساز» مثل دیگر تجربه های تلویزیونی صرفا به ارائه ایده از سوی ایده‌پردازان یا مالکان کسب‌وکار خلاصه نمی شود و ایده‌های گروه‌ها به مرحله تولید می رسند و توسط داوران مسابقه ارزیابی خواهند شد.

فرزین فردیس، محسن باستانی و علی اصغر سعدآبادی سه مربی تحصیل‌کرده، زبده و باتجربه در حوزه کسب‌وکارهای نوآفرین هستند که داوری این مسابقه را برعهده دارند.

«کارساز» تولید جدید استودیو نوبین از شنبه ۲۴ اسفند هر شب ساعت ۲۱ در ۱۰ قسمت از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و روز بعد ساعت ۹ صبح بازپخش می شود.

فصل هشتم مسابقه «خانه ما» هم در نوروز ۹۹ با محوریت خانواده و با تاکید بر مدیریت اقتصاد خانواده های شرقی تولید و پخش می شود.

در فصل هشتم مسابقه خانه ما، شاهد رقابت ۳ خانواده دوست داشتنی مشهدی به نام های «عباسپور»، «وفا» و «گوهری» هستیم.

شبکه قرآن و معارف سیما

مسابقه تلفنی «بشارت» که مسابقه‌ایی است معارفی از روز یکم فروردین مهمان خانه‌های مردم خواهد بود.

شبکه سلامت

۱۷ قسمت از مسابقه «مافیا» برای ایام نوروز طراحی و تولید شده است. ۷ مسابقه نوروز با حضور شرکت کنندگان خانم تصویربرداری شده که در مرحله اول موفق شده اند به این رقابت ها راه پیدا کنند. «مافیا» در ایام نوروز در یک استودیوی بزرگ تر و با دکوری نوروزی روی آنتن می رود. 

شبکه امید

شبکه امید گلچینی از قسمت های جذاب برنامه «بازی ویزیون» را که سال ۹۸ پخش شد در ۱۴ قسمت ۴۲ دقیقه ای روی آنتن خواهد برد. اجرای این برنامه را علیرضا خنجری و تهیه کنندگی آن را سیدمهدی حسینی به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا