۱۲۰۰ متر مربع از اراضی ‌ملی‌ اهواز رفع تصرف شد

ایسنا/خوزستان رئیس اداره راه و شهرسازی اهواز از رفع تصرف فوری اراضی ملی شهرستان اهواز به مساحت یک‌ هزار و ۲۰۰ متر مربع خبر داد.

ایرج مومنی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به گشت‌های مستمر یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در شهرستان اهواز اظهار کرد: در روزهای اخیر با تلاش پرسنل یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و همکاری و تعامل نیروی انتظامی اراضی تصرف شده ملی از چنگال متصرفان خارج شد.

وی بیان کرد: در کمتر از یک هفته اخیر، ۳ فقره تعرض به اراضی ملی و دولتی شهرستان اهواز شناسایی شد که ارزش این اراضی رفع تصرف شده ۱۸۴ میلیارد ریال برآورد شده است که به بیت المال بازگردانده شد.

مومنی افزود: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی، اراضی ملی و دولتی تحت پوشش را روزانه رصد می‌کنند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.

رئیس اداره راه و شهرسازی اهواز با اشاره به رصد مستمر و شبانه‌روزی تحرکات احتمالی در اراضی دولتی و ملی استان گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع مورد بررسی و پیگرد قضایی قرار می‌گیرد.

مومنی با اشاره به تکالیف قانونی این اداره در راستای صیانت از بیت المال اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما صیانت از بیت المال و حفاظت از اراضی دولتی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا