فصل خرید تضمینی گندم بهترین فرصت برای تحقق شعار سال است

ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: فصل خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی بهترین فرصت برای تحقق فرمان مقام معظم رهبری و شعار اقتصادی سال جاری با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم است.

وحیدرضا فریدونی در نخستین جلسه ستاد خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در سال ۱۴۰۳ ضمن تشریح دستورالعمل خرید تضمینی محصولات کشاورزی اظهار کرد: فصل خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی بهترین فرصت است تا بتوان با مشارکت کشاورزان عزیز در راستای جهش تولید و تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداشت.

وی هم‌افزایی و همکاری همه جانبه با دستگاه‌های ذی‌نفع در استان و شهرستان‌ها را یکی دیگر از اقدامات پیش روی این اداره کل پیش از شروع فصل خرید تضمینی محصولات کشاورزی عنوان و اظهار کرد: هماهنگی با فرمانداران و دیگر نهادهای دخیل در امر خرید تضمینی باعث تسریع و سهولت بخشی در اجرای این عملیات بزرگ اقتصادی در استان خواهد شد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: بازدید از مراکز خرید و اندیشیدن تمهیدات ویژه برای تسریع در خدمت‌رسانی به کشاورزان، هماهنگی کامل جهت بهره‌گیری از سامانه پهنه‌بندی و بازدید مستمر از کارخانجات آرد و روغن‌کشی پیش از آغاز فصل خرید تضمینی از جمله برنامه‌هایی است که باید انجام شود.

فریدونی گفت: بنا به اعلام سازمان جهاد کشاورزی پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۴۱۳ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود. در سال جاری گندم مازاد بر نیاز گندمکاران استان با احتساب ۲ درصد افت مفید و ۴ درصد افت غیر مفید به قیمت ۱۷۵ هزار ریال خریداری خواهد شد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی عنوان کرد: در فصل خرید تضمینی سال جاری بیش از ۶۰ مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم در استان به منظور ارائه خدمات به کشاورزان استان و تحویل محصولات این عزیزان آماده است که در صورت نیاز فعال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، در سال گذشته نزدیک به ۳۸۰ هزار تن گندم و ۳۲۹۳ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا