راهبرد بازار؛ تداوم روند نزولی شاخص بورس در بازار امروز

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از  ایرنا، برپایه معاملات امروز بیش از دو میلیارد و ۳۵۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹ هزار و ۷۲  میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک هزار و ۴۶۶ واحد کاهش به ۴۲۳ هزار و ۱۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۹۵۴ واحد افت به ۲۷۵ هزار و ۳۶۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۱۱ هزار و ۱۷۰ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ هزار و ۲۶۱  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۲۷۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۷۵ واحد، داروپخش (وپخش) با ۱۱۲ واحد، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) با ۶۰ واحد، لابراتورسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۴۷ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۳۹ واحد، سیمان داراب (ساراب) با ۳۱ واحد، تامین سرمایه بانک ملت (تملت) با ۲۲ واحد ، سیمان مازندران (سمازن) با ۱۴ واحد و بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۱۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۸۶۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۸۲۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۶۹۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۵۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۷۳ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۵۴۵ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۹۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدی) با ۴۸۵ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۱۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت (وبملت)، توسعه و عمران امید (ثامید)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۸۰ میلیون و ۷۱۹ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۵۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۴۱۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۶۶۸ میلیون و ۶۵۵ هزار برگه سهم به ارزش ۱۰۰ هزار و ۸۸۳  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نمادهای تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی مارون (مارون)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب) و نفت ایرانول (شرانل) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا