احراز هویت بیومتریک به نسخه وب و رومیزی واتس‌اپ اضافه شد

سرویس پیام رسان واتس‌اپ قابلیت احراز هویت بیومتریک را به عنوان لایه امنیت جدیدی برای نسخه های وب و دسکتاپ این اپلیکیشن اضافه کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، واتس‌اپ اعلام کرد از این پس کاربران علاوه بر اسکن کد QR، برای احراز هویت می توانند اسکن اثر انگشت، چهره یا عنبیه چشم را برای استفاده از نسخه وب یا دسکتاپ این سرویس پیام رسان استفاده کنند.

این قابلیت پس از آنچه واتس‌اپ “ریفرش تصویری” صفحه وب در اپلیکیشنهای اندروید و iOS برای مرتبط کردن و مدیریت دستگاههای مرتبط به اکانت کاربران توصیف کرده، عرضه شده است.

با قابلیت جدید، کاربران واتس‌اپ می توانند ورود به صفحه با استفاده از احراز هویت از طریق اثر انگشت، صورت یا عنبیه چشم را به دستگاه اندرویدی یا آیفون خود اضافه کنند و به عنوان دومین لایه احراز هویت از آن استفاده کنند. برای استفاده از این قابلیت باید تنظیمات بیومتریک دستگاهتان را فعال کنید.

هنگامی که این قابلیت فعال شد، پیش از این که کاربران به نسخه وب یا دسکتاپ واتس‌اپ مرتبط با اکانت اپلیکیشن گوشی شان دسترسی پیدا کنند، ظاهر خواهد شد. کد QR هم به قوت خود باقی خواهد ماند.

بر اساس گزارش تک کرانچ، این قابلیت گام دیگری در راستای نزدیک کردن تجربه استفاده از نسخه موبایل و نسخه های دسکتاپ و وب واتس‌اپ است و این شرکت وعده داده است امسال قابلیتهای بیشتری را اضافه خواهد کرد. هنوز خلاهای بزرگی مانند عدم امکان تماس با استفاده از نسخه وب واتس‌اپ وجود دارد.

تصمیمات اخیر واتس‌اپ در خصوص تغییر سیاست حریم خصوصی و اشتراک گذاری اطلاعات بیشتری از کاربران با فیس بوک و زیرمجموعه هایش، افراد زیادی را نسبت به نیات این شرکت نگران کرده است. این موضوع تعجبی ندارد زیرا رد و بدل کردن پیام یک موضوع در فضای شخصی است و با فعالیتهایی که در پلتفرمهای شبکه اجتماعی انجام می شود، متفاوت است.

انتهای پیاممنبع خبر

دکمه بازگشت به بالا