رییس سازمان: مصوبه وزارت صمت مشکل تامین روغن کرمان را رفع می‌کند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، مهدی حسینی نژاد عصر روز چهارشنبه در نشست جمع بندی بازدید از کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان افزود: تولید کننده هر مقدار روغن نباتی، تولید کند و در بازار توزیع شود، بلافاصله جایگزین می شود.

وی اظهار داشت: ظرفیت تولید روغن نباتی گلناز متاسفانه از ۱۲۰ هزار تن به ۱۰ هزار تن رسیده که باید تولید این شرکت افزایش یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وزارت صمت با درخواست روغن خام برای شرکت روغن نباتی موافق کرده و مشکلی در تولید نداریم اما در بخش توزیع چالش هایی وجود دارد که از سیستم بسیج در نظارت‌ها کمک گرفتیم.

وی بیان داشت: فرایند توزیع باید به مصرف کننده نهایی برسد لذا توزیع از طریق شرکت های تعاونی، فروشگاه های بزرگ زنجیره ای، اتحادیه صنوف و بسیج انجام می‌شود.
حسینی نژاد تصریح کرد: در مناطق محروم جنوب ساختار فروشگاه زنجیره ای و بزرگ را نداریم لذا از ساختار بسیج در این حوزه استفاده شد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این نشست گفت: فروشگاه‌های ثبت سامانه روغن تولیدی را توزیع می‌کنند و فروشگاه های صنفیبت سامانه تجارت نیستند.

سینا خسروی افزود: بسیاری از خوار و بار فروشی ها زیر بار فروش روغن به علت دریافت ارز دولتی نمی‌روند لذا فروش این محصولات را به سمت فروشگاه های و اصناف بزرگ بردیم.

وی با بیان اینکه از لحاظ موجودی روغن مشکلی در استان کرمان وجود ندارد عنوان کرد: حرکت کند سیستم توزیع صنفی رفع می‌شود.منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا