بازگشت رونق به بورس مازندران با افزایش ارزش معاملات

بازگشت رونق به بورس مازندران با افزایش ارزش معاملات

زمان انتشار : 1399/11/15 - 23:11

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، هفته گذشته بورس مازندران کمترین تعداد سهام معامله شده هفتگی خود را در ۶ ماهه اخیر ثبت کرد و با معامله تنها ۱۰۰ میلیون سهم به کار خود پایان داد ولی طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه مازندران با ثبت رشد ۱۲۵ درصدی ، ۲۲۵ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۷۸۷ سهم را معامله کردند.

اما مهم تر از آن افزایش ارزش معاملاتی هفته بود که این هفته ۲ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال سهم در بازار سرمایه استان معامله شد که نسبت به هفته گذشته خود رشد ۲۹ درصدی داشت.

همچنین بر خلاف هفته های اخیر ، این هفته کفه خرید سهام سنگین تر از فروش بود و یکهزار و ۱۲۸ میلیارد ریال سهم خریداری و یکهزار و ۸۲ میلیارد ریال سهم فروخته شد.

این درحالی است که شاخص بازار سهام نیز در هفته جاری با رشد ۱.۳ درصدی یعنی ۲۳ هزار و ۷۷۱ واحدی به یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۴۹ واحد رسید.

البته شاخص قیمت بازار به جز هفته جاری نسبت به آخرین هفته افزایشی ۳۲۳ هزار واحد ریزش داشت و التهابات بسیاری را در بازار سهام کشور از جمله مازندران ایجاد کرد.

این هفته چهار شرکت در صدر جدول معاملات بازار سرماهی مازندران قرار گرفتند. شرکت های صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان، صندوق پالایش یکم ، پست بانک ایران و صنایع چوب خزر کاسپین بیشترین ارزش معاملاتی هفته را به خود اختصاص دادند.

بورس مازندران با ۳۸ کارگزاری بیش از ۴۰۰ هزار عضو فعال به غیر از دارندگان سهام عدالت دارد که هر هفته در بازار سرمایه به داد و ستد سهام می پردازند.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

ارزیابی ۱۰ کارشناس از معاملات بازار سهام و پیش‌بینی روند بورس در سال ۱۴۰۲

تهران- ایرنا- معاملات بورس در سال ۱۴۰۱ روزهای پر نوسانی را پشت سر گذاشت که ...