کارخانه‌های روغن نباتی به میزان تولیدشان روغن خام دریافت می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، عباس قبادی عصر چهارشنبه در نشست جمع بندی بازدید از کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان افزود: بانک ها و مسئولان به وزارت صمت در تولید و تامین کالاهای اساسی دولت را یاری کنند.

وی تاکید کرد: بازار را رها نکردیم اما بزرگترین اقتصاد دانان نیز نمی‌توانند در شرایط فعلی کشور کاری کنند و دولت مسائل و مشکلات این حوزه را پیگیری می‌کند.

معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دشمن با همه توان جنگ اقتصادی بزرگی را علیه کشور آغاز کرده و محاصره اقتصادی جدی و هر کشوری را می تواند دچار چالش کند و در این شرایط تاب آوری خوبی برای ایران شاهد هستیم.

وی بیان داشت: کارخانه روغن نباتی گلناز که زمانی به تعطیلی کشیده شده بود، در شرایط تحریم‌ها آغاز به کار و فعالیت خود را آشروع کرد و خوشبختانه با فعالیت واحدهای تولیدی کشور به اندازه کافی کالا موجود است و از نظر فراوانی کالای اساسی مشکلی نداریم.

قبادی افزود: هم اکنون ۵۰۰ هزار تن روغن خام از جمله نیمی از مصرف سال آینده کشور را در کشور موجود داریم و ما از جهت مواد روغن خام و تولید محصولات مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: مشکلات در بدنه اقتصادی کشور موجب گرانی ها شده ‌و در این زمینه قوانین بالادستی بورس را داریم که بورس نیز باید کار خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه مواد خام روغن افزایش قیمت نداشته گفت: نیروی انسانی، افزایش حقوق ها و قوطی و جعبه رشد قیمت داشته و این مشکل در مورد تمامی کالاهای اساسی وجود دارد و موجب گرانی می‌شود.

معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: قیمت جهانی نیز به علت کرونا و تعرفه های وارداتی افزایش یافته و مواد اولیه روغن از ۷۰۰ دلار به یکهزار و ۳۴۰ دلار رسیده است.

وی یادآور شد: چارچوب‌های کاری در موضوعات تنظیم بازار به وجود آمده که کنترل آن دشوار است که در این زمینه دولت نیازمندی را در سفره مردم تامین می‌کند.منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا