قراردادهای مشارکتی با ارزش ۶ هزار میلیارد ریال در پردیس امضا شد

«مهدی هدایت» روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ساخت ۳۲ مجموعه تجاری، ۱۰ واحد آموزشی و ۴ قرار داد مشارکتی و روبنای به ارزش ۶ هزار و ۲۰ میلیارد ریال در پردیس امضا شد.

وی افزود: شش قرارداد بزرگ مشتمل بر ۳۲ مجموعه تجاری به متراژ  ۳۰ هزار مترمربع و با اعتبار سه هزار و ۷۷۰  میلیارد ریال، ۱۰ واحد آموزشی با ۸۰ باب کلاس درس با ارزش یکهزار و ۲۵۰ میلیارد ریال امضا و از امروز اجرا می شود.

این مقام مسئول با اشاره به جزئیات طرح های اجرایی، اظهار داشت: پنج مجموعه بوستان در ۱۰ هکتار فضای سبز با ۵۰۰ میلیارد ریال، چهار مجتمع مذهبی با ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال، یک مرکز درمانی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال و ۲ مجموعه  فرهنگی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در پی امضای تفاهم نامه در فازهای مسکن مهر پردیس ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، اظهار داشت: روند خدمات دهی به فازهای مسکن مهر تداوم خواهد داشت و قرار دادهای مشارکتی برای تکمیل زیرساخت‌ها منعقد می شود.

هدایت ادامه داد: در فازهای ۵، ۸، ۹، ۱۱ مسکن مهر پردیس تمام سرانه‌های عمومی با توجه به افق جمعیتی ایجاد خواهد شد و پردیس اولین شهری است که تمامی سرانه‌های عمومی آن تکمیل خواهد شد.

وی افزود: در فازهای جدید پردیس کلانتری، مدرسه، پارک، فضای تجاری احداث می‌شود با توجه به اینکه وضعیت خدمات دهی به ساکنان فاز۸ بهتر از دیگر فازها است و مدارس جدید در حال ساخت به آموزش و پروروش و  مراکزدرمانی این فازبه شبکه بهداشت تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه تحقق سرانه‌های عمومی به سرعت درحال انجام است، اظهار داشت: درفرآیند مناقصه و مباحث مالی شرکای خوبی داریم که این طرح ها از زمان بندی که در قرارداد ها اعلام شده زودتر به اتمام خواهد رسید.

هدایت گفت: زمان اتمام طرح ها در هر قرارداد متفاوت است و با برنامه ریزی انجام شده تمام آنها طی ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید و ۶ قرارداد امضا شده تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: دو قرارداد بزرگ به ارزش یک هزار و ۶۵ میلیارد ریال اجرایی شده و در حدود ۶۵۰ میلیارد ریال طرح دیگر هم تا ماه های آینده واگذار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در سالجاری، برای خدمات روبنایی نظیر؛ پارک، مسجد، کلانتری، درمانگاه و مدرسه چهار هزار میلیارد ریال فراخوان شده که تمام هزینه آن به سرانه های ساخت پروژه ها افزوده می شود و با ساخت این پروژه ها درقالب بسته های فراخوان شده، منابع مالی مطمئن برای اجرای خدمات شهری  مورد نیاز تامین خواهد شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.منبع خبر

دکمه بازگشت به بالا