افزایش ۵۰ درصدی ارزش بیت کوین در آخرین ماه ۲۰۲۰

افزایش ۵۰ درصدی ارزش بیت کوین در آخرین ماه ۲۰۲۰

زمان انتشار : 1399/11/16 - 13:24

اقتصاد ایران: ارزش بیت کوین با افزایش ۵۰ درصدی در دسامبر از ۲۸۸۴۰ دلار گذشت و بیشترین رشد ماهانه از ۲۰۱۹ را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایرانبه نقل از بلومبرگ، ارزش بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز مجازی دنیا در ادامه افزایش ۳۰۰ درصدی در ۲۰۲۰، به سمت ۲۹ هزار دلار پیش می‌رود.

این سرمایه دیجیتال در روز چهارشنبه از ۲۸۸۴۰ دلار گذشت و رکورد جدیدی ثبت کرد. ارزش بیت کوین تنها در ماه دسامبر ۵۰ درصد افزایش یافته است که احتمالاً بیشترین افزایش ماهانه از ۲۰۱۹ تا حالا است.

ارزش بیت کوین در ۲۰۲۰ در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا ۴ برابر شده است. شاخص گلکسی کریپتوی بلومبرگ که نوسانات سبد ارزهای دیجیتال را رصد می‌کند، حدود ۲۷۰ درصد افزایش یافته است. در حالیکه رقبای بیت کوین مثل اتر هم افزایش قیمت داشته‌اند.

 افزایش اخیر قیمت این ارز مجازی اظهار نظرهای متفاوتی به وجود آورد است. برخی ارزهای مجازی را یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر ضعف دلار و خطر تورم می‌دانند و گروهی دیگر اعتبار بیت کوین را با توجه به ماهیت مخاطره‌آمیز آن و دوره‌های رونق و رکود به عنوان یک سرمایه زیر سوال می‌برند.

 طبق گفته پائولو آردوینو، از مدیران ارشد فناوری در صرافی ارز مجازی بیتفینکس، در حالی که رشد حضور بیت کوین در موسسات مالی نتیجه رونق فعلی این ارز مجازی است ولی احتمالا شاهد افزایش تمایل به خرده‌فروشی بیت کوین به عنوان شکلی از طلای دیجیتال خواهیم بود.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

روند صعودی بیت‌کوین و اتریوم

بیت‌کوین و اتریوم پس از انتشار بیانیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده روند صعودی ...