موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا

موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا

زمان انتشار : 1399/11/17 - 08:45

اقتصاد ایران: بدهی سنگین و نبود فعالیت‌های تجاری به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا پسیفیک خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران  به نقل از راشاتودی، موسسه اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد بدهی سنگین و نبود فعالیت‌های تجاری به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث موجی از ورشکستگی های گسترده در سراسر منطقه آسیا پسیفیک خواهد شد.

 طبق گزارش این موسسه، این مقدار بدهی بالای شرکتی که توسط شرکت ها در سراسر این منطقه اعلام شده از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ دو برابر شده و تا سال گذشته میلادی به ۳۲ تریلیون دلار رسیده بود.

به عقیده تحلیلگران این موسسه بخش های کمی وجود دارند که می توانند از این شرایط جان سالم به در ببرند. تعداد شرکت‌هایی که هر روز به دنبال مشاوره برای جلوگیری از یک ورشکستگی احتمالی هستند افزایش می یابد.

 بازار املاک چین باعث نگرانی فراوانی شده است. اطلاعات نشان می دهد این صنعت در ماه فوریه ۶۴۷ میلیارد دلار به صورت اوراق قرضه با پشتوانه ارز داخلی و ارز قوی بدهکار بوده است. آمار نشان می‌دهد فروش و ساخت و ساز بیش از ۲۰ درصد در دو ماه اول سال میلادی جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

  همه گیری ویروس کرونا باعث کاهش منابع مالی در تایلند شده و خطراتی برای بانکها در ویتنام به وجود آورده است. شیوع این ویروس در استرالیا باعث شده برخی شرکت ها سهام خود را افزایش دهند و درگیر بازپرداخت بدهی های خود باشند.

 در این بین، برخی سرمایه‌گذاران سعی می کنند از دل این بدهی ها فرصت هایی به دست آورند. مایکل لویی، سرپرست گروه سرمایه‌گذاری اس سی لویی در هنگ کنگ می گوید:« میزان تجارت ما در ماه مارس نسبت به سال گذشته بسیار افزایش یافته است».

وی اضافه کرد:« فرصت برای کسب و کارهایی مثل کسب و کار ما این است که سعی کنیم شرکت‌هایی را که موقعیت خوبی از نظر نقدینگی دارند و می‌توانند این طوفان را پشت سر بگذارند شناسایی کنیم».

 همیش داگلاس، رئیس یکی از موسسان گروه مالی ماگلان در سیدنی گفت تعطیلی کسب و کارها به خاطر شیوع ویروس کرونا برای شرکت هایی که بدهی بالایی دارند مرگبار خواهد بود. وی به مشتریانش گفت دولت‌ها باید از مدل نیوزیلند پیروی کنند. نیوزیلند در روز جمعه با یک وام ۵۲۵ میلیون دلاری از هواپیمایی ملی کشور حمایت کرد. تنها دولت ها می توانند کسب و کارها را از سقوط نجات دهند.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

ماندگاری شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحد با ۲۰ هزار واحد رشد

تهران- ایرنا- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۶ فروردین) با ۲۰ ...