وضعیت منابع آب در بوستانهای تهران وخیم است

وضعیت منابع آب در بوستانهای تهران وخیم است

زمان انتشار : 1399/11/17 - 12:46

اقتصاد ایران: شهربانو امانی درباره وضعیت آبیاری فضای سبز و بوستان ها به شهردار تذکر داد و گفت: پیمانکاران شهرداری برای صرفه جویی در مصرف آب آموزش ندیده اند و وضعیت استفاده از منابع آب وخیم است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران،  شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران در صحن علنی شورا در گزارشی از روز جهانی زمین پاک، گفت: من و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، در بوستان ملت تهران که به همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده بود، شرکت کردیم.
وی ادامه داد: از ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و همچنین فعالان مدنی و محیط زیستی به منظور اقدام بسیار زیبا و مهم آنها با شعار «شهر بدون ته سیگار» که به پاکسازی بزرگترین خیابان تهران یعنی خیابان ولیعصر از ته سیگار منجر شد، تشکر می‌کنم.

امانی با بیان اینکه در کنار این حرکت داوطلبانه و زیبا با صحنه‌های زشت و ناپسندی نیز مواجه شدیم، گفت: تعدادی از کارگران فضای سبز شرکت‌های پیمانکار شهرداری با سهل‌انگاری مشغول شست و شوی درختان پارک ملت با آب بودند به طوری که آب فراوانی بر روی زمین جاری شده بود. جناب آقای شهردار!! پیمانکاران شما دلشان به حال شهر نمی‌سوزد.
بر اساس مواد پنجاه و هفتم و هفتاد و یکم برنامه پنج ساله سوم، مقرر شد شهرداری تهران اقدامات لازم در خصوص مدیریت منابع آب و کاهش مصرف آن و همچنین آموزش شهروندان در این راستا را انجام دهد.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه ابتدا باید شهرداری نیروهای پیمانکاری خود در این زمینه را آموزش دهد، گفت: آموزش شهروندان پیشکش. بر اساس گزارش‌های دریافتی دستورالعمل‌های فراوانی در راستای حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی آب از سوی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز به مناطق ابلاغ شده است اما متأسفانه عدم اعتقاد و نظارت شهرداران مناطق، باعث هدر رفت این سرمایه حیاتی و ملی شده است.

غیر از تذکرات غیر رسمی به مدیران شهرداری، این تقریباً چهارمین مرتبه است که در خصوص مصرف بی‌رویه و بدون اصول آب تذکر رسمی داده‌ام ولی متأسفانه نه تنها در این زمینه تغییری مشاهده نکرده‌ام بلکه روز به روز به وضعیت وخیم این بحران اضافه می‌شود.
امانی با تاکید بر اینکه لازم است اعضای شورا با نگاهی نو به مساله آب و فضای سبز بنگرند، گفت: در نهایت از شهردار تهران انتظار می‌رود پیش از هر چیز نسبت به آموزش مدیران، شهرداران مناطق و معاونان اقدام کند زیرا تا زمانی که موضوع آب اهمیتی برای بدنه شهرداری نداشته باشد، انتظاری از شهروندان نیز نمی‌توان داشت.
وی در پایان اضافه کرد: خواهشمندم با توجه به اهمیت موضوع و در راستای اجرای ماده هفتاد و سوم (۷۳) قانون شوراها مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمائید.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ۹۶ درصد چاه‌های کشاورزی خراسان جنوبی هوشمندسازی شد

بیرجند – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: تاکنون هزار و ۹۶۱ ...