درآمد ۱۲۲ میلیاردی از گمرکات گلستان

درآمد ۱۲۲ میلیاردی از گمرکات گلستان

زمان انتشار : 1399/11/18 - 01:06

اقتصاد ایران: مدیرکل گمرکات گلستان از کاهش ۴۸ درصدی صادرات گلستان در ۹ ماهه امسال خبرداد و گفت: در آمد وصولی گمرکات طی این مدت ۱۲ میلیارد و ۳۵۷ میلیون و ۶۵۱ هزار تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ،سید ابراهیم حسینی  اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و بسته بودن مرز، در ۹ ماهه کاهش ۴۸ درصدی صادرات را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.

طبق گفته مدیرکل گمرکات گلستان امسال ۱۴۰ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۴۵ کیلوگرم کالا به ارزش ۷۹ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۹۱۶ دلار از گمرکات استان صادر شده که از نظر ارزش ریالی ۲۳ درصد کاهش را نشان می دهد.

حسینی ادامه داد: عمده کالاهای صادراتی به استان پنیر، رب گوجه فرنگی، پلی استایرن و ید بوده است.

وی در خصوص واردات هم گفت: همچنین در این مدت هفت میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۳۱ کیلوگرم کالا به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۷ هزار و ۶۶۷ دلار وارد شده که از لحاظ وزنی ۷۷ درصد و به لحاظ ریالی ۷۱ درصد کاهش یافته است.

حسینی اظهارکرد: ماشین‌های جوجه‌کشی و جوجه پروری مصنوعی، ژنراتور برق، روغن خام سویا و جو دامی عمده اقلام وارداتی استان بودند.

مدیرکل گمرکات گلستان بیان کرد: عمده کشورهای مقصد صادرات عراق، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان و کشورهای مبدا واردات ترکیه، چین، قزاقستان و ترکمنستان هستند.

وی گفت: در آمد وصولی گمرکات طی این مدت ۱۲ میلیارد و ۳۵۷ میلیون و ۶۵۱ هزار تومان بوده است.


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

بارش‌های رگباری بهاره و سیل در راه ۷ استان/ آماده باش امدادگران هلال احمر

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به هشدار سطح قرمز ...