پست می‌تواند به زیرساخت دیجیتال کشور تبدیل شود

پست می‌تواند به زیرساخت دیجیتال کشور تبدیل شود

زمان انتشار : 1399/11/18 - 16:17

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به راه‌اندازی نخستین «پست، موزه و مدرسه»، اظهار کرد: فضای آموزشی اختصاص‌یافته در این مجموعه، می‌تواند در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گرفته و پست را به زیرساخت دیجیتال تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی‌فر در مراسم افتتاح نخستین «پست، موزه و مدرسه» جهان در رشت، اظهار کرد: ایران از یک میراث فرهنگی غنی برخوردار است که قدمت و تاریخ آن به دوران هخامنشیان بر می‌گردد، در حالی‌که بخشی از هویت ما وابسته به این میراث فرهنگی است ولی  متاسفانه در بیان این فرهنگ به‌ویژه در حوزه پست، غفلت شده است.

وی افزود: شعار «نه برف، نه باران، نه گرما و نه تاریکی شب نمی‌تواند پیک‌های تندرو را از حرکت باز دارد» مربوط به دوران اولیه تاسیس پست در ایران است که بر پست نیویورک نقش بسته و نشانگر هویت و تاریخ پست است. ولی ما هنوز نتوانستیم به‌صورت کامل از آن بهره‌مند شویم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروزه پست مهمترین نقش ارتباطی را در جامعه دارد و شرکت ملی پست تلاش کرده با راه‌اندازی نخستین پست، موزه و مدرسه و تجهیز این موزه با آثار و اشیای ارتباطی قدیمی احیا شود، اظهار کرد: فضای آموزشی اختصاص‌یافته در این مجموعه، می‌تواند در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گرفته و پست را به زیرساخت دیجیتال تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از شرکت ملی پست، این مراسم صبح امروز با حضور سیدمحمد احمدی شهردار رشت، محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث فرهنگی گیلان و کیمیا تنهایی معاون استاندار گیلان و حسن عمیدی مدیرکل دفتر مدیرعامل، امور استان‌ها و ارتباطات شرکت ملی پست برگزار شد.

محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: این موزه نمایانگر هویت گیلان است و بی‌تردید موجب جذب توریست و رونق گردشگری این شهر خواهد شد.

کیمیا تنهایی – معاون استاندار گیلان نیز ضمن قدردانی از زحمات مدیران و مسئولان شرکت ملی پست در راه‌اندازی نخستین پست، موزه و مدرسه در رشت، گفت: چند ماه پیش در دیدار با استاندار گیلان وعده احداث چنین پروژه‌ای داده شد و امروز شاهد تحقق این وعده و ثبت یادگاری زیبا از شرکت ملی پست در پیاده راه فرهنگی رشت هستیم.

حسن عمیدی – مدیرکل دفتر مدیرعامل نیز اظهار کرد: بر اساس اعلام اتحادیه پستی جهانی، می‌توان گفت برای نخستین بار در جهان است که فاز نخست پست، موزه و مدرسه در رشت افتتاح می‌شود و امیدواریم با همت و همیاری مردم  این شهر، به زودی شاهد راه‌اندازی فاز دوم آن نیز باشیم.

در این موزه گزیده تمبرهای قبل و بعد از انقلاب، مجموعه‌ای از پاکت‌های تمبر و نامه‌های کمیاب خارجی و مجموعه‌ای از اقلام قدیمی موزه‌ای در حوزه ارتباطات به نمایش در آمده است.  همزمان با افتتاح نخستین «پست، موزه و مدرسه» جهان در رشت، تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی شد.

انتهای پیام


منبع خبر

x

این مطالب را نیز ببینید!

پول‌ها به خانه برمی‌گردند! – ایسنا

پس از آنکه رییس کل بانک مرکزی در سفر اخیر خود به آمریکا، از مذاکره ...