راهبرد بازار؛ وزارت صنعت و سایپا تفاهم‌نامه احیای مسوولیت‌های اجتماعی منعقد کردند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، این تفاهم‌نامه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و پیاده‌سازی اقتصاد مردمی درون‌زا اجرا خواهد شد.

تفاهم‌نامه احیای مسوولیت‌های اجتماعی اقتصاد مقاومتی که به امضای علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا رسید، دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش مردمی و غیردولتی را در دستور کار دارد.

تحقق‌بخشی به رویکرد دولت برای دستیابی به عدالت اجتماعی و توسعه متوازن با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و طبیعی منطقه در کنار تکیه بر قابلیت و توانمندی‌های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درون‌زا کردن اقتصاد منطقه و ارتقای تاب‌آوری جامعه محلی از مهمترین اهداف این تفاهم‌نامه است.

توانمندسازی روستاییان با استفاده از ظرفیت‌های بومی، اولویت دادن به رفع محرومیت، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان و رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی محلات شهر کاشان از دیگر اهداف تفاهم‌نامه احیای مسوولیت‌های اجتماعی اقتصاد مقاومتی است.

موضوع دیگر تعیین شده در این تفاهم‌نامه، جلب مشارکت های مردمی و توانمندسازی جوامع محلی به منظور معیشت پایدار و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان، عباس رضایی استاندار اصفهان، علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان، سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، روح‌الله دهقانی دادستان کاشان و ناصر آقامحمدی مدیرعامل سایپاسیتروئن از دیگر امضاکنندگان این تفاهم‌نامه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا