راهبرد بازار؛ هشدار بانک مرکزی نسبت به اجاره کارت ملی برای امور بانکی و ارزی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، اجاره کارت ملی به منظور انجام امور خدمات پولی، بانکی و ارزی امری است که برای پوشش فعالیت های سودجویانه، مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی کاربرد دارد.

براساس اعلام بانک مرکزی، پیشنهاد دهندگان، کسانی هستند که برای گریز از عواقب فعالیت‌های خلاف قانون، مسئولیت آن را در قبال پرداخت مبالغی اندک، یکسره متوجه اجاره دهندگان می کنند.  
از این رو به مردم اکیدا توصیه می شود به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد سپردن مدارک و اطلاعات هویتی (اجاره کارت ملی/ حساب بانکی) را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت هایی که از این طریق رخ می‌دهد در امان باشند.

 در سال های اخیر، اجاره کارت ملی برای افتتاح حساب بانکی و نقل و انتقال پولی رونق زیادی داشته که عمده آنها برای فرار مالیاتی و پولشویی و قاچاق مورد استفاده قرار می گرفته است. در برخی موارد کارت های ملی و حساب های بانکی به مبلغ ماهانه ۵۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان اجاره می شده، این در حالی است که میلیارد ها تومان به نام صاحبان کارت های ملی، تخلف ثبت شده که پرونده برخی از این تخلفات در مراجع قضایی، باز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا