راهبرد بازار؛ تست استفاده از واتس‌اپ در احراز هویت کاربران اینستاگرام

گزارش جدید حاکی از آن است که اینستاگرام به منظور افزایش ایمنی کاربرانش، ممکن است احراز هویت دو مرحله ای را با استفاده از واتس‌اپ معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، اینستاگرام و واتس‌اپ هر دو متعلق به شرکت فیس بوک هستند. داشتن یک شرکت مادر مشترک به ارتباط بهتر میان اپلیکیشنها کمک می کند و اینستاگرام ممکن است چنین مزیتی را امتحان کند.

طبق گزارش وب سایت WABetaInfo که قابلیتهای نسخه بتای واتس‌اپ را دنبال می کند، اینستاگرام به کاربران آزمایشی امکان احراز هویت دو مرحله ای با استفاده از واتس‌اپ را فراهم کرده است. گزینه ای برای کاربران برای انتخاب واتس‌اپ به منظور دریافت کد ورود وجود دارد.

احراز هویت دو مرحله ای یک قابلیت امنیتی است که به حفاظت از حساب و کلمه عبور اینستاگرام کاربر کمک می کند. اگر کاربری احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب کند، هنگامی که از دستگاه دیگری برای ورود به حساب وی اقدام می شود، نوتیفیکیشنی دریافت خواهد کرد یا از وی خواسته می شود کد ورود مخصوص را وارد کند.

اگر کاربر احراز هویت دو مرحله ای از طریق واتس‌اپ را فعال کند، کد ورودی در واتس‌اپ به همراه پیامک دریافت خواهد کرد. با این حال قابلیت جدید اختیاری خواهد بود.

استفاده از گزینه جدید در آینده پس از این که واتس‌اپ پشتیبانی از چندین دستگاه برای یک حساب را معرفی کند، مفید خواهد بود. کاربران اینستاگرام با استفاده از این قابلیت می توانند کلمه ورود در احراز هویت دو مرحله ای را در هر دستگاهی که واتس‌اپ در آن اجرا می شود دریافت کنند و فقط به یک دستگاه متکی نباشند.

بر اساس گزارش مینت، وب سایت WABetaInfo اخیرا اسکرین شاتهایی را منتشر کرده که نشان می دهد واتس‌اپ از دسترسی دستگاههای متعدد به یک حساب پشتیبانی می کند. این وب سایت تصاویری از پروسه همگام سازی پیامها بین دو دستگاه را منتشر کرده است. در حال حاضر حتی کاربران نسخه بتا هم نمی توانند از این قابلیت استفاده کنند اما گویا واتس‌اپ آماده می شود نسخه بتای جدید را به زودی عرضه کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا