راهبرد بازار؛ آغوش باز استرالیا به روی معامله گران ارزهای دیجیتالی

اقتصاد ایران: وزیر امور مالی و اقتصاد دیجیتال استرالیا با بیان اینکه بازار ارزهای دیجیتالی دارای نواقص و ریسک های زیادی برای معامله گران است، افزود: با این حال دولت مشکلی با افرادی که در بازار ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری می کنند، ندارد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران به نقل از کوین دسک، در حالی که برخی از دولت ها در حال مقابله با رمزارزها هستند، استرالیا به جمع کشورهایی می پیوندد که برخورد سختگیرانه با آن ها را مناسب نمی دانند و استفاده از ظرفیت های آن ها را بیشتر به نفع اقتصاد ارزیابی می کنند. جین هوم- وزیر امور مالی و اقتصاد دیجیتال استرالیا- با بیان اینکه بازار ارزهای دیجیتالی دارای نواقص و ریسک های زیادی برای معامله گران است، افزود: با این حال دولت مشکلی با افرادی که در بازار ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری می کنند، ندارد.

به گفته هوم، هر معامله گری که به سمت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی می رود باید بداند که آن ها یک دارایی پرریسک هستند و نوسان قیمتی شدیدی دارند. وی که در کنفرانس انجمن مشاوران مالی استرالیا حضور یافته بود، به بحث ضرورت قانون گذاری ارزهای دیجیتالی اشاره کرد و گفت: مثل هر طبقه دارایی دیگر، ارزهای دیجیتالی هم مشمول حوزه قانون گذاری هستند و باید بازار آن ها را به چارچوب قانونی هدایت کرد. هویت مشتریان باید معلوم باشد و مساله مالیاتی هم دیگر چیزی است که باید حل و فصل شود.

این مقام استرالیایی همچنین با اشاره به سخنان منتقدان مبنی بر حبابی بودن ارزهای دیجیتالی نیز گفت: آن ها یک دارایی هستند و در آینده اهمیت بیشتری در نظام مالی استرالیا و جهان خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا