راهبرد بازار؛ بسته مانع‌زدایی از تولید در دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت نهایی شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه ویدئو کنفرانسی با روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، افزایش ظرفیت واحدهای موجود را از دیگر برنامه‌های و اقدام‌های وزارت صنعت عنوان کرد.

این مقام مسوول ادامه‌داد: اکنون از ۲۷ صنعت، ۱۳ صنعت با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند که باید این ظرفیت‌ها را افزایش داد.

وی به موضوع «تولید بدون کارخانه» اشاره کرد و آن را از جمله طرح‌های استفاده از ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی در سال جاری برشمرد که اکنون در حال اجراست.

زرندی، همچنین از برنامه‌ریزی برای طرح ادغام و اکتساب واحدهای تولیدی خبر داد.

طرح احیاء ۲ هزار واحد تعطیل

وی بیان‌داشت: امسال برای بازگشت به چرخه تولید ۲ هزار واحد تعطیل برنامه‌ریزی شده است که از این تعداد یک‌هزار و ۶۰۰ واحد داخل شهرک‌های و ۴۰۰ واحد بیرون شهرک‌ها هستند.

معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت گفت: با توجه به عملکرد مناسب سال گذشته، امسال نیز احیاء واحدهای راکد در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی به این سازمان محول شد.

تشکیل کمیته تخصصی برای تسریع احیای واحدهای راکد

وی از تشکیل کمیته‌ای در همین زمینه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی به منظور تسریع و افزایش دقت در روند احیا واحدهای راکد خبر داد.

زرندی تصریح‌کرد: طرح‌های نیمه‌تمام راکد یکی از موضوعاتی که در امسال برای آن برنامه‌ریزی شده و آن را دنبال می‌کنیم که یا خود سرمایه‌گذار را کمک و ترغیب به اتمام طرح کنیم یا سرمایه‌گذار جدیدی برای آن بیاوریم.

وی توضیح‌داد: هر سرمایه‌گذار جدیدی که درخواست جواز تاسیس کند، فهرست واحدهای تعطیل یا طرح‌های نیمه‌تمام را در اختیارش قرار خواهیم داد تا در وهله نخست از این طرح‌ها استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا