نهاوندیان: تمدید مهلت مراجعه بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا به بانک‌ها

نهاوندیان: تمدید مهلت مراجعه بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا به بانک‌ها

زمان انتشار : 1399/11/19 - 08:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرآنلاین، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: با توجه به آسیب شدیدی که شیوع بیماری کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور وارد کرده بود ستاد ملی مبارزه با کرونا تسهیلات و کمک‌هایی را برای بخش‌های مختلف اقتصادی و بنگاه‌های کشور تصویب کرده است که بخشی از آن‌ها پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا در مرحله دوم مصوبات مالی خود، تسهیلاتی برای بنگاه‌های مختلف سه بخش ورزشی، فرهنگی و گردشگری اعم از باشگاه‌های ورزشی، مراکز نمایشی و سینمایی و تولیدات رسانه ای، ناشران و کتاب فروش ها، مراکز بوم گردی و گردشگری و رسانه‌های این بخش با محوریت و تایید وزارتخانه‌های مربوط مصوب و ابلاغ کرده بود که مشمولان دریافت وام باید تا دی و برخی دیگر تا بهمن برای انجام امور بانکی به بانک‌های عامل مراجعه می‌کردند.

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز مصوب کرد با توجه به محدودیت‌های ترددی که در دی ماه ابلاغ شده بود و همچنین جذب نشدن بخشی از این منابع، این مهلت تا ۱۵ اسفند ماه تمدید شود.

نهاوندیان همچنین افزود: همه اطلاعات و بخشنامه‌ها و شرایط احراز وام و تسهیلات در سامانه آثار اقتصادی کرونا به نشانی https://coronomy.ir موجود است و افراد می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به این پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.

وی  از صدور بخشنامه‌های بانک مرکزی درباره این وام‌ها خبر داد و گفت: از شبکه بانکی کشور که در این مدت همپای کادرهای درمان و انتظامی فعالیت شبانه روزی داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم با همکاری شبکه بانکی کشور بتوانیم بنگاه‌ها را سرپا نگهداشته و از این مرحله پرخطر عبور کنیم.

۲۲۳۲۲۴

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رئیس سابق سازمان ملی بهره‌وری:رشد بهره‌وری در پنج دهه گذشته صفر بوده است

دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه نرخ بهره‌وری عوامل تولید در دو دهه گذشته را ...