راهبرد بازار؛ سرمایه‌گذاری در معادن استان سمنان ۸۲ درصد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، علی تشنه دل روز دوشنبه در حاشیه بازدید از تعدادی معادن واقع در جنوب شهر سمنان اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۲۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش معدن استان انجام گرفت که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۸۲ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: طی این مدت ۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن استان با این میزان سرمایه‌گذاری صادر شده است، که از نظر تعداد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۱۴ درصد رشد را شاهد هستیم.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اشتغالزایی بالای این معادن اظهار داشت: با صدور این تعداد پروانه بهره برداری ، زمینه اشتغال ۲۲۷ نفر در بخش معادن استان در سال ۹۹ فراهم شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۳۹ درصد افزایش داشته است.

علی تشنه دل با بیان اینکه در سال گذشته ،  ۱۱۱ فقره مجوز معدنی در استان صادر شده است افزود: از این تعداد مجوز ، ۳۲ فقره پروانه بهره برداری ، ۴۰ فقره پروانه اکتشاف و ۳۹ فقره گواهی کشف با هزینه عملیات اکتشاف بالغ بر ۹۱ میلیارد ریال می باشد.

دبیر شورای معادن استان سمنان خاطر نشان کرد: در استان سمنان با استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی از قبیل سیلیس ، آهک ، گچ ، سولفات سدیم ، نمک ، منگنز ، آهن ، مس و غیرهمی باشد که۶۳۲ معدن در استان دارای پروانه بهره برداری می باشند که بیش از ۶۰۰ میلیون تن ذخیر قطعی این معادن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا