راهبرد بازار؛ نگاهی به اقدامات بانک ملی در توسعه «خرمشهر»

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،تنها ۴ ماه پس از آزادسازی خرمشهر قهرمان در مهرماه سال ۱۳۶۱، بانک ملی ایران جزو معدود ادارات و تنها بانکی بود که در راستای خدمات رسانی همه جانبه به نیروهای نظامی مستقر در منطقه  و نیز پرداخت حقوق به کارگران شهرداری و آب و فاضلاب، فعالیت خود را در خرمشهر آغاز کرد .

در آن زمان، شعبه اصلی بانک ملی ایران خرمشهر در میدان هفت تیر تهران و شعبه عملیاتی آن در ساختمان دخانیات خیابان عشایر شهرستان خرمشهر به ارائه خدمات مشغول بودند .

با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل و اتمام جنگ، بازگشت مهاجران خرمشهری از نیمه دوم سال ۱۳۶۹ آغاز شد و سپس ستاد بازسازی خرمشهر شروع به کار کرد. با شروع فعالیت این ستاد، حدود دو هزار فقره کمک های بلاعوض به میزان بیش از هشت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به ازای هر خانواده توسط بانک ملی ایران به خانواده های رجعت کرده پرداخت شد .

بانک ملی ایران در سال های اخیر نیز علاوه بر ارائه متنوع ترین خدمات بانکی، اقدامات ویژه و خاصی به منظور کمک به توسعه منطقه خرمشهر داشته است.

احداث دو مدرسه ۸ کلاسه در شهرستان خرمشهر و روستای محروم جدیده در حوالی خرمشهر از جمله مهمترین این اقدامات است.

بانک ملی ایران در رویداد «پیاده روی اربعین» نیز خدمات شایسته ای به زوار امام حسین (ع) ارائه کرده است. پشتیبانی کامل از کنگره عظیم اربعین از طریق ایجاد باجه بانکی در پایانه مرزی شلمچه، راه اندازی موکب، تخصیص ارز اربعین در خاک عراق به زائران بین الحرمین، اسکان زائرین در مهمانسراهای بانک و استفاده از فضای شعب برای پارک خودروئی زائرین اربعین از جمله این فعالیت هاست.

مشارکت در مقابله با حوادث قهری همچون سیل سال ۱۳۹۸ از طریق حضور فیزیکی کارکنان به صورت شیفتی با تأمین اقلام کمکی، نقش ویژه ای به بانک ملی ایران در این گونه مواقع داده است.

جذب بیشترین سهم شبکه بانکی از اعتبارات تخصیصی به واحدهای تولیدی مانند تسهیلات رونق تولید و کمک فنی اعتباری که موجب راه اندازی ۳۰ واحد بزرگ و کوچک صنعتی و نیز تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی شده از جمله افتخارات بانک ملی ایران در این منطقه است.

کشتارگاه بزرگ صنعتی دام خرمشهر (بزرگترین کشتارگاه جنوب غرب کشور)، شرکت تولید قطعات خودرو فناور یدک اروند، شرکت باک پلیمر صنعت، مجتمع عظیم ۱۱ طبقه درمانی امام رضا (ع) خرمشهر، شرکت تولید کیت های آزمایشگاهی کاردان آزمای، شرکت بهین گوشت حلال، شرکت جهان آزمای جنوب، شرکت یکتا پلی آتین اروند، شرکت کامیاب پلاست اروند، شرکت سازه الکتریک اروند، شرکت پیام تصویر اروند، هتل رویال، شرکت دیرگزاز اروند، شرکت بنیان گستر اروند، شرکت رادمان یدک اروند و شرکت میلگرد سازان اروند از جمله مشتریان بانک ملی ایران در منطقه خرمشهر هستند.
بانک ملی ایران این افتخار را دارند که در دوران دفاع مقدس، دوران بازسازی و دوران توسعه، همواره پشتیبان کشور بوده و از هیچ تلاشی برای رونق ایران عزیز دریغ نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا