راهبرد بازار؛ هدفگذاری افزایش ۵ هزار میلیارد ریالی برای حضور بخش خصوصی در بنادر کشور

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان بنادر ودریانوردی، «فرهاد منتصر کوهساری» درباره اهداف توسعه‌ای که برای بنادر کشور و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، افزود: دسترسی بنادر به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ارتقای زیرساخت‌های حمل‌و نقل مناسب در پسکرانه‌ها، نقش بسزایی در تسهیل و تسریع عملیات ایفا می‌کند و در حقیقت لازمه کارایی بالای بنادر، وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت بالا برای پشتیبانی کامل از تولید در سطح کشور است. 

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: امروزه استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی بنادر و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در پسکرانه‌های بنادر به عنوان یک فرآیند کلی در پیشرفت اقتصاد و توسعه فعالیت‌های تولیدی در کشورها مدنظر قرار گرفته است.

وی بیان‌داشت: پارک‌های لجستیکی در پسکرانه بنادر به عنوان فضای متصل، با هدف توانایی جذب مراکز اقتصادی و سرمایه‌گذاری حوزه محلی، منطقه‌ای، جهانی و همچنین ارائه خدمات ارزش افزوده در حمایت از تولید ملی در کشور و رفع موانع موجود در بخش تولید، نقش اساسی را بر عهده دارند.

کوهساری گفت:این سازمان با ایجاد فضای وسیع در سرمایه گذاری و لحاظ مشوق‌های لازم در بنادر برای سرمایه گذاران و همچنین طرح‌های تولیدی و تبدیلی، در نظر دارد تا در جهت افزایش جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی از اعتبار ۱۶۰ به ۱۶۵ هزار میلیارد ریالی برسد.

بر همین اساس سازمان بنادر به منظور توانمندسازی سرمایه‌گذاری در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی، بازنگری برخی از قراردادهای سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سال گذشته جذب سرمایه‌گذار خصوصی در بنادر نسبت به سال قبل تر پیشرفت چشمگیری داشت که نتیجه ارائه مشوق برای سرمایه گذاری در بنادر کشور توسط بخش خصوصی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا