راهبرد بازار؛ کاهش مصرف سوخت با راه‌اندازی سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمل و نقل بار را یکی از شریان‌های حیاتی اقتصاد جهانی می دانند؛ به این معنا که تمامی تولیدکنندگان برای ارسال کالای خود به دست مصرف‌کنندگان و بازارها، نیازمند حمل کالاهای خود هستند.

در این راستا، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه‌ای را برای افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل بار از طریق یکپارچه‌سازی فرآیند اخذ مجوز و توسعه فناوری‌های نوین تعریف کرده که با اجرای کامل پروژه ایجاد سیستم های مدیریت هوشمند ناوگان به کاهش مصرف سوخت خودروها نیز منجر خواهد شد.

این پروژه با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اجرایی و ایده‌های خلاقانه آنها به کار بسته می‌شود تا این صنعت به سمت فناورانه شدن و توسعه یافتگی حرکت کند.

حمل‌ونقل به عنوان یکی از بخش‌های موثر بر اقتصاد باید متوازن و همسو با سایر بخش‌های اقتصادی و اجتماعی رشد کند؛ زیرا بین کارایی آن با کارایی عمومی اقتصاد همبستگی نیرومندی وجود دارد، به همین دلیل توجه به این صنعت جهانی و پرکاربرد در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا