راهبرد بازار؛ میلیون‌ها نفر در صف انتظار برای ورود به کلاب هاوس

مدیرعامل کلاب هاوس که به تازگی نسخه اندروید خود را عرضه کرده است، اعلام کرد میلیون‌ها نفر در لیست انتظار برای ورود به این شبکه اجتماعی صوتی هستند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، پل دیویسون، هم موسس و مدیرعامل کلاب هاوس گفت: کلاب هاوس دوباره با سرعت در حال رشد است و این بار آمادگی بهتری دارد.

شمار کاربران جهانی که ماهانه اپلیکیشن کلاب هاوس را نصب می کنند از بیش از ۹ میلیون نفر در فوریه به ۹۰۰ هزار نفر در آوریل کاهش پیدا کرد. اما این شبکه اجتماعی صوتی ماه میلادی جاری نسخه اندروید اپلیکیشن خود را عرضه کرد و شاهد پیوستن یک میلیون کاربر اندرویدی بود.

پل دیویسون با بیان این که میلیون‌ها نفر در لیست انتظار برای ورود به کلاب هاوس هستند، به شبکه سی ان بی سی گفت: امیدوارم آماده باشیم تا اجازه دهیم بزودی افراد بیشتری به این شبکه اجتماعی ملحق شوند.

وی گفت: هنگامی که وی و روهان سِت، موسس دیگر کلاب هاوس در مارس ۲۰۲۰ این استارتاپ را راه اندازی کردند، بر این باور بودند که یک رویکرد حساب شده برای رشد اهمیت دارد.

کلاب هاوس اوایل امسال رشد سریعتر از حد انتظاری داشت. دیویسون گفت: هنگامی که گروههای شما به سرعت رشد می کنند، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

سرورهای کلاب هاوس دچار قطعی شدند و نوتیفیکیشنها کار نمی کردند و به گفته دیویسون، کلاب هاوس واقعا ناچار شد سرعت فعالیتش را کم کند.

طبق اعلام کلاب هاوس، این پلتفرم بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال هفتگی دارد و روزانه بیش از ۳۰۰ هزار اتاق ایجاد می شوند و افراد بیش از یک ساعت در روز را در این اپلیکیشن صرف می کنند.

در اتاقهای مجازی کاربران می توانند فهرست افراد حاضر را مشاهده کنند و اگر روی اتاق کلیک کنند، سوئیچهای صوتی روشن شده و می توانند مکالمات را گوش کنند.

کلاب هاوس در نظر دارد از فروش بلیط برای رویدادها و اشتراک، در آینده درآمدزایی کند و به تولیدکنندگان محتوا امکان دریافت یک باره پول را فراهم کرده است. پرداختهای فعلی پولهایی هستند که کلاب هاوس برای آنها هیچ درصدی از تولیدکنندگان محتوا نمی گیرد.

در حال حاضر پرداخت پول در کلاب هاوس به این شکل است که پس از تشکیل اتاق، اگر کاربر روی پروفایل گوینده کلیک کند و گوینده امکان پذیرش دریافت پول را فعال کرده باشد، کاربر دکمه “پول پرداخت کنید” را مشاهده می کند و گزینه برای ارسال پنج دلار،   ۱۰دلار، ۲۰ دلار یا هر مبلغی که انتخاب کند، دارد.

کلاب هاوس قابلیت پرداخت پول را برای کاربران اپلیکیشن iOS فعال کرده و همه کاربران در آمریکا می توانند پول دریافت و پرداخت کنند. این قابلیت تابستان امسال برای کاربران اپلیکیشن اندرویدی فعال خواهد شد و کلاب هاوس در آینده سهمی از اشکال پرداخت پول که جدیدا معرفی شده اند  را دریافت می کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اپلیکیشن کلاب هاوس تا حدودی مشابه پادکست است اما تفاوت آن در این است که محتوای زنده و بدون فیلتر پخش می کند. فیس بوک، توییتر و اسپاتیفای با خریدهای استراتژیکی که انجام داده اند ایده های مشابهی را معرفی کرده اند تا به بهره برداری از این گرایش جدید بپردازند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا