پرداخت بیش از ۱۶ هزار میلیارد تسهیلات بانک کشاورزی در استان همدان

پرداخت بیش از ۱۶ هزار میلیارد تسهیلات بانک کشاورزی در استان همدان

زمان انتشار : 1399/11/20 - 01:13

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، «هوشنگ حیدرنژادیان» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درهمین ارتباط امسال یک هزار و ۸۶ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۹۲۹ میلیارد ریال با جذب ۹۹ درصدی و رشدی معادل ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته در استان همدان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین در قالب تسهیلات اشتغالزایی به کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگان  ۵۱۲ فقره تسهیلات به میزان ۲۴۴ میلیارد ریال پرداخت شده که بیش از درصد ابلاغی اعتبار جذب شده در این استان است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان افزود: ۶۷ فقره تسهیلات به میزان ۸۹۶ میلیارد ریال نیز در بخش تسهیلات گلخانه‌ای با احتساب توسعه روستایی از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت شده که تسهیلات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد پنج برابر و از نظر مبلغ هشت برابر افزایش داشته است.

حیدرنژادیان گفت: در موضوع «رونق تولید» نیز ۱۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۳ میلیارد ریال به متقاضیان در استان همدان پرداخت شده است.

وی در خصوص فعالیت های حوزه اشتغال پایدار روستایی نیز گفت: در بخش غیر حمایتی یک هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال به ۳۱۸ متقاضی و در بخش نهادهای حمایتی نیز ۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات در این استان پرداخت شده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از تسهیلات پرداختی سال جاری این بانک در بخش کشاورزی جذب شده است، گفت: منابع بانک از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ با حدود سه برابر افزایش به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده که از این نظر استان همدان در جمع بانک های کشاورزی کشور، رده سوم را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی استان همدان در ساخت سد گرین مشارکت دارد، گفت: سرمایه‌گذاری پروژه سد گرین یک‌هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال با مشارکت سه بانک کشاورزی، صادرات و تجارت با عاملیت بانک کشاورزی است به نحوی که ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاری این طرح توسط بانک کشاورزی و الباقی توسط دو بانک دیگر تامین می‌شود.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان اظهار داشت:  ۱۱۲ ملک به ارزش ۱۹۴ میلیارد و ۸۴۹ میلیون ریال توسط این بانک تملک شده که از این تعداد ۳۲ ملک به ارزش ۴۷ میلیارد ریال واگذار شده است.

حیدر نژادیان اضافه کرد: ۷۰ درصد املاک تملیکی منازل مسکونی هستند که به عنوان وثیقه ضمانت بانکی شده بودند و برخی هم اراضی مزروعی و کشاورزی هستند.

وی گفت: مطالبات غیرجاری بانک کشاورزی استان همدان تا پایان دی امسال ۲ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال است که این مقدار ۸.۹ درصد از کل مطالبات و تسهیلات استان را در این مدت شامل می‌شود این درحالیست که میزان این ضریب در سطح بانک کشاورزی کشور ۹.۷ درصد است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

عرضه ۳۷۲ میلیون دلار در سامانه نیما

تهران- ایرنا- بر اساس اعلام بانک مرکزی مجموع امروز (۱۸ بهمن ماه، ۱۴۰۱) ارز عرضه ...