راهبرد بازار؛ پرداخت تسهیلات صنعتی در سمنان ۱۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، حسن مونسان روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در سالن جلسات اداره امور شعب بانک ملی استان گفت: متوسط مجاز اعطای تسهیلات به بخش اقتصادی ۸۰ درصد از مجموع کل تسهیلات است، اما در استان سمنان بیش از ۹۲ درصد تسهیلات پرداختی مربوط به حوزه اقتصادی و تولید و صنعت است.

وی یادآور شد: بانک ملی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی همواره آمادگی لازم را داشته است و با همدلی و هماهنگی می توان برای تحقق شعار سال اقدام کرد.

مونسان گفت: بانک ملی ایران در سال جاری با هدف تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب برای کاهش موانع اداری در اعطای تسهیلات تلاش خواهد کرد.

معاون امور شعب بانک ملی ایران بیان کرد: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و تامین نقدینگی واحد ها برای تحقق شعار سال اولویت بانک ملی است.

وی ادامه داد: تشکیل کمیته تخصصی رفع موانع تولید در بانک ملی ایران انجام شد و حدود اختیارات مدیران استانی بانک‌ ملی در تخصیص سرمایه ثابت و سرمایه گردش افزایش یافته است.

معاون امور شعب بانک ملی ایران گفت: سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی و صنعتی به تمرکز حساب و هدایت منابع به بانک ملی باهدف افزایش همکاری ۲ سویه اقدام کنند.

ادارات و بانک‌ها به بخش صنعت نگاه پدرانه داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: واحدهای صنعتی و تولیدی استان به نگاه پدرانه ادارات و بانک های عامل برای رونق اقتصادی و اجرای طرح های توسعه‌ای نیاز دارند و با همدلی می توان برای گره گشایی از بخش صنعت اقدام کرد.

علیرضا شریفی نژاد افزود: مخاطرات سرمایه گذاری و موانع تولید باهدف تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان سمنان باید به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه نگاه به تولید در استان سمنان باید کارآفرینی و تزریق به موقع منابع برای توسعه اقتصادی واحدهای صنعتی ادامه یابد بیان کرد: اعطای تسهیلات از سوی بانک‌های عامل استان سمنان علاوه بر بخش سرمایه در گردش باید برای طرح های مولد و توسعه‌ای هم باشد.

شریفی نژاد افزود: سمنان از استان های تولیدی و صنعتی کشور به شمار می رود و در بحث شاخص بهبود فضای کسب و کار ، سمنان از استان های پیش رو کشور است.

وی بیان کرد: بانک ملی در اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی در سال های گذشته خوب عمل کرده و در سال جاری هم این رویه مثبت ادامه یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان  ادامه داد: رسیدگی به موقع به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در دستور کار بانک های عامل استان باشد.

سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

طبق آمارها، ۷۶ هزار میلیارد ریال در قالب ایجاد یکهزار و ۸۰۰ پروانه بهره برداری در استان سمنان سرمایه‌گذاری انجام شده که این حجم سرمایه‌گذاری برای حدود ۶۸ هزار نفر اشتغال به همراه داشت و این استان را به قطب صنعت و معدن کشور تبدیل کرده است.

۹۰ درصد از صنایع استان سمنان مربوط به صنایع کوچک، ۶ درصد مربوط به صنایع متوسط و بقیه مربوط به صنایع بزرگ است.

سال ۹۹ با تلاش بخش‌های مختلف در استان سمنان ۳۰ واحد تولیدی با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشتند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا